Antonin Čepek

Antonin Čepek dołączył do Lecha Poznań jako trener przygotowania motorycznego od czerwca 2021 roku. Do tej pory czeski szkoleniowiec pracował zawodowo wyłącznie w swojej ojczyźnie, ale staże trenerskie odbywał w wielu europejskich krajach.

Antonin Čepek urodził się w 1985 roku w czeskim Duchcovie i od najmłodszych lat był związany ze sportem, uprawiając nie tylko piłkę nożną, ale także hokej czy tenis. Podczas studiów wyróżniał się między innymi ponadprzeciętnymi zdolnościami w gimnastyce, ale przede wszystkim doskonale radził sobie naukowo w takich dziedzinach jak anatomia czy biomechanika, które przydają mu się do dziś w zawodowej pracy. Tę zaczął jeszcze w czasie studiów w drużynach młodzieżowych Slavii Praga, wspólnie z jedną z nich wywalczył nawet mistrzostwo kraju. Stamtąd przeniósł się do FK Jablonec, a później wrócił do Slavii, by zająć się pracą z drugim zespołem tego klubu i pomagać zawodnikom pierwszej drużyny w powrocie do odpowiedniej formy fizycznej po kontuzjach.

Następnie trafił do innego klubu z czeskiej stolicy, czyli Dukli, z którą wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W swoim życiorysie ma także FK Teplice, gdzie pracował w ostatnim czasie przed przenosinami do Poznania, a także współpracę z młodzieżowymi kadrami kraju w kategoriach wiekowych od U-17 do U-20. W międzyczasie trener Čepek odbył także liczne staże trenerskie w takich klubach, jak: Tottenham, Atletico Madryt, Valencia, Villarreal, RB Lipsk czy PSV Eidhoven.

Kariera trenerska:

Slavia Praga (drużyny młodzieżowe)
FK Jablonec
Slavia Praga "B" (+ praca z wracającymi po urazach zawodnikami zespołu "A")
Dukla Praga
FK Teplice
Reprezentacje Czech U-17, U-18, U-19, U-20
Obecnie Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij