Sezon 2024/25 jest już na finiszu. Ekstraklasa SA. na corocznej Gali uhonoruje drużynę Mistrza Polski oraz najlepszych piłkarzy i trenerów. Przedstawiciele Lecha Poznań są nominowani w każdej kategorii.
Obrady członków kapituły odbyły się w poniedziałek, 12 maja w siedzibie CANAL+. Podczas spotkania, po wspólnej analizie szerokiej listy kandydatów przygotowanej przez Ekstraklasę SA, przystąpiono do głosowania nad nominacjami. W toku dyskusji podjęto również decyzję o rozszerzeniu niektórych kategorii o dodatkowe nazwiska. Po zliczeniu głosów ustalono ostateczną listę nominowanych.
Zdobywców nagród poznamy w trakcie wielkiej Gali Ekstraklasy tradycyjnie kończącej sezon. Transmisja rozpocznie się w poniedziałek, 26 maja o godzinie 20:30 na antenach CANAL+ oraz na YouTube Ekstraklasy. W trakcie uroczystości wyróżnieni zostaną również: Młodzieżowiec Sezonu wybrany wspólnie z PKO Bankiem Polskim spośród wszystkich Młodzieżowców Miesiąca oraz Numer Sezonu wybrany wspólnie z Totalizatorem Sportowym.
Bramkarz:
Abramowicz Sławomir - Jagiellonia Białystok
Cojocaru Valentin - Pogoń Szczecin
Mrozek Bartosz - Lech Poznań
Plach Frantisek - Piast Gliwice
Trelowski Kacper - Raków Częstochowa
Obrońcy:
Kapuadi Steve - Legia Warszawa
Pereira Joel - Lech Poznań
Silva Jean Carlos - Raków Częstochowa
Skrzypczak Mateusz - Jagiellonia Białystok
Svarnas Stratos - Raków Częstochowa
Pomocnicy:
Berggren Gustav - Raków Częstochowa
Gholizadeh Ali - Lech Poznań
Grosicki Kamil - Pogoń Szczecin
Morishita Ryoya - Legia Warszawa
Sousa Afonso - Lech Poznań
Napastnicy:
Braut Brunes Jonatan - Raków Częstochowa
Imaz Jesus - Jagiellonia Białystok
Ishak Mikael - Lech Poznań
Kallman Benjamin - Cracovia
Koulouris Efthymis - Pogoń Szczecin
Trener sezonu:
Carver John - Lechia Gdańsk
Frederiksen Niels - Lech Poznań
Papszun Marek - Raków Częstochowa
Siemieniec Adrian - Jagiellonia Białystok
Zieliński Jacek - Korona Kielce
Next matches
Sunday
18.05 godz.17:30Saturday
24.05 godz.17:30Recommended
Subscribe