Szymon Drewniak odchodzi z Kolejorza. Poznański klub doszedł do porozumienia w sprawie transferu piłkarza, który swoją karierę będzie kontynuował w barwach Cracovii. Z "Pasami" związał się trzyletnią umową.
24-letni zawodnik ostatnie dwa sezonu spędził na wypożyczeniach do innych klubów. Zanim jednak trafił do Chrobrego Głogów oraz Górnika Łęczna reprezentował też barwy Górnika Zabrze. Łącznie w tych klubach rozegrał 77 spotkań, w których zdobył siedem bramek i dziesięciokrotnie asystował przy trafieniach partnerów z zespołu.
Pierwsze kroki w seniorskim futbolu stawiał przy Bułgarskiej. Drewniak jest wychowankiem Kolejorza. Zadebiutował w marcu 2012 roku w wygranym 2:0 spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. W niebiesko-białych barwach rozegrał 48 meczów, w których zdobył dwie bramki. W czerwcu 2015 roku świętował z Kolejorzem zdobycie mistrzostwa Polski.
Swoją karierę Drewniak będzie kontynuował w Cracovii, która poprzedni sezon zakończyła na czternastym miejscu z dwoma punktami przewagi nad drużynami, które pożegnały się z ekstraklasą. W przerwie między sezonami "Pasy" zdecydowały się na zmianę szkoleniowca. Miejsce Jacka Zielińskiego zajął Michał Probierz, który ostatnio prowadził Jagiellonią Białystok.
Next matches
Sunday
09.11 godz.20:15
Arka Gdynia
Lech Poznań
Sunday
23.11 godz.14:45
Lech Poznań
Radomiak Radom
Recommended
Subscribe