2017-08-07 10:21 Łukasz Rabiega , PC Marcin Rajczak

Zwycięstwo juniorów starszych w sparingu

Drużyna juniorów starszych Lecha Poznań podczas okresu przygotowawczego rozegrała drugi sparing. Tym razem młodzi zawodnicy podejmowali drużynę Escoli Warszawa. Podopieczni trenera Krzysztofa Kołodzieja wygrali spotkanie 2:1, a bramki dla Kolejorza zdobywali Eryk Kryg (na zdjęciu) oraz Marcin Maćkowiak.

Mecz kontrolny z Escolą był drugim spotkaniem młodych lechitów w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu. W pierwszym spotkaniu kontrolnym podopieczni trenera Krzysztofa Kołodzieja pojechali do Trzcianki, by tam rozegrać mecz z tamtejszym Lubuszaninem. Wtedy po bramkach Kryga oraz Grabowskiego drużyna juniorów starszych zremisowała 2:2.

Młodzi lechici weszli bardzo dobrze w spotkanie z Escolą. Już w 9. minucie za sprawą Eryka Kryga poznaniacy objęli prowadzenie. Do końca pierwszej połowy nie padło więcej bramek, a po zmianie stron emocje były pod koniec spotkania. W 79. minucie młodzi piłkarze z Warszawy doprowadzili do remisu. Zawodnicy Kolejorza w ostatnich chwilach zdołali jednak wyjść na prowadzenie i utrzymać je do końcowego gwizdka sędziego. W 88. minucie meczu Marcin Maćkowiak podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pewnie pokonał bramkarza Escoli.

- W ostatniej grze kontrolnej odnieśliśmy ważne zwycięstwo w kontekście przyszłotygodniowego pierwszego meczu ligowego. Był to dla nas bardzo pożyteczny sparing, który wskazał, że podążamy w dobrym kierunku. Dzięki analizie spotkania wyeliminujemy błędy, które popełniliśmy i będziemy gotowi do walki o najwyższe cele w tym sezonie - powiedział po meczu drugi trener drużyny, Jakub Leosz.

Zespół juniorów starszych swoje rozgrywki zainauguruje meczem w Szczecinie z Salosem. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia o godzinie 12:00.

Lech Poznań- Escola Warszawa 2:1 (1:0)

Bramki: Kryg (9.), Maćkowiak (88.) - (79.)
Lech Poznań: Bartosz Przybysz - Karol Smajdor, Marcin Maćkowiak, Mateusz Skrzypcak (67. Zawodnik testowany), Oskar Nowak - Łukasz Norkowski (72. Rząsa), Eryk Kryg (53. Sebastian Jarosz), Bartosz Bartkowiak (58. Kacper Janiak) - Jakub Karbownik (72. Jakub Draszczyk), Arkadiusz Kaczmarek, Marcin Grabowski