2019-08-17 13:29 Marcin Maćkowiak , PC Przemysław Szyszka

Zwycięstwo juniorów młodszych

W pierwszym meczu sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-17 drużyna juniorów młodszych Lecha Poznań pokonała w Popowie Akademię Reissa 4:2. Bramki dla niebiesko-białych w tym meczu zdobywali Filip Karwacki, Mateusz Stochniałek, Norbert Pacławski oraz Hubert Szulc.

W pierwszym meczu sezonu Centralnej Ligi Juniorów los zmierzył drużynę trenera Bartosza Bochińskiego z Akademią Reissa. Od początku meczu zdecydowane ataki przeprowadzali piłkarze juniorów młodszych Lecha Poznań. W drugiej minucie akcję lewą stroną stworzył Maksym Czekała, a piłkę pod poprzeczkę z kilku metrów umieścił Filip Karwacki. Radość nie trwała jednak długo, już w 8. minucie pierwszą okazję mieli goście. Po rzucie rożnym i wielkim zamieszaniu w polu bramkowym futbolówka nieoczekiwanie znalazła się w bramce strzeżonej przez Wiktora Nowickiego.

W dalszym ciągu na boisku dominowali niebiesko-biali. Raz za razem kreowali sobie groźne sytuację na połowie rywala. Aż w końcu w 20. minucie na bramkę zza pola karnego uderzył prawy obrońca, Mateusz Stochniałek i piłka wpadła do siatki przy prawym słupku. Lechitom nie było mało, już chwilę później gola strzelił Norbert Pacławski. Trafienie o tyle ładne, że umieścił on futbolówkę głową z okolic dwunastego metra lobując bramkarza.

Po przerwie mecz się zdecydowanie wyrównał, częściej w ataku pozycyjnym grali goście, ale lechici wychodzili z bardzo groźnymi kontratakami. W 65. minucie Wiktora Nowickiego uprzedził napastnik Akademii Reissa, dał się sfaulować w niegroźnej sytuacji w narożniku pola karnego i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastka została pewnie wykonana i na dwadzieścia pięć minut przed końcem meczu goście złapali kontakt. W dalszym ciągu mecz był bardzo wyrównany i z obu stron blisko było o bramki. Jednak pierwsi decydującego gola strzelili niebiesko – biali na 10 minut przed końcem za sprawą Huberta Szulca i w ten sposób podwyższyli prowadzenie na 4:2. Mecz zakończył się takim wynikiem i po pierwszej kolejce drużyna juniorów młodszych Lecha Poznań ma trzy punkty.

- Pierwsza połowa to był pokaz, jak chcemy żeby wyglądała nasza gra. Spełnialiśmy wszystkie założenia i tak mamy zamiar rozgrywać kolejne mecze. Przy większej skuteczności mogliśmy po 45 minutach mieć większą przewagę. W drugiej połowie to nie wyglądało już tak świetnie, mecz stał się wyrównany, ale jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Ta drużyna ma niesamowite możliwości co dzisiaj pokazaliśmy przez pewne okresy. Teraz już skupiamy się na następnym meczu - podsumował pierwsze spotkanie sezonu Centralnej Ligi Juniorów trener juniorów młodszych, Bartosz Bochiński.

Lech Poznań U17 – PR Akademia Reissa U17 4:2 (3:1)

Bramki dla Lecha: Karwacki (2.) , Stochniałek (20.), Pacławski (25.), Szulc (81.)

Lech Poznań: Wiktor Nowicki - Mateusz Stochniałek, Jakub Złoch (74. Adrian Tymiński), Maksymilian Pingot, Krystian Palacz - Wiktor Pokorowski (48`Aleksander Gazda), Jakub Antczak (65. Filip Wełniak), Antoni Kozubal - Maksym Czekała (56. Hubert Szulc), Norbert Pacławski, Filip Karwacki (46. Ksawery Kukułka)