2016-09-18 20:10 Marcin Rajczak

Wysoka wygrana juniorów starszych

Drużyna juniorów starszych Lecha Poznań pokonała na wyjeździe Gryf Słupsk 7:1. Podopieczni trenera Krzysztofa Kołodzieja pozostają na fotelu lidera Centralnej Ligi Juniorów grupy zachodniej.

Pierwszą bramkę Niebiesko-biali zdobyli w 19. minucie spotkania. Tymoteusz Klupś wykorzystał prostopadłe podanie od Marka Mroza i pokonał bramkarza gospodarzy. Pięć minut później Klupś dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Pawła Tupaja, a ten dopełnił formalności i umieścił piłkę w siatce rywali.

W 50. minucie meczu, Marcin Maćkowiak wrzucił piłkę z rzutu rożnego. Zamykający akcję Tupaj strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Po chwili arbiter odgwizdał rzut karny dla Poznaniaków za faul na Mrozie. Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany i bez problemów zdobył kolejną bramkę dla Lecha Poznań.

W 58. minucie meczu, zawodnik Gryfu Słupsk wykorzystał podyktowany rzut karny i zdobył honorową bramkę dla swojej drużyny. Niebiesko-biali odpowiedzieli w 70. minucie. Ewidentny błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał Mróz. Tym samym, pomocnik Kolejorza strzelił swojego drugiego gola w tym meczu.

W końcówce spotkania zawodnikom Lecha udało się zdobyć jeszcze dwie bramki. Najpierw w 73. minucie Hubert Sobol wykorzystał dobre podanie od Kacpra Friski, a w 83. minucie gola strzelił Sebastian Jarosz. Pomocnik Kolejorza otrzymał dobre podanie od Sobola i precyzyjnym uderzeniem ustalił wynik meczu na 7:1.

Gryf Słupsk – Lech Poznań 1:7 (0:2)

Bramki: Klupś (19.), Tupaj (24., 50.), Mróz (54., 70.), Sobol (73.), Jarosz (83.)

Lech Poznań: Bartosz Przybysz – Jan Andrzejewski (59. Szymon Zalewski) , Marcin Maćkowiak, Serafin Szota, Marcin Grabowski – Michał Skóraś (59. Kacper Friska), Łukasz Norkowski, Marek Mróz (70. Sebastian Jarosz) – Tymoteusz Klupś, Paweł Tupaj (59. Hubert Sobol), Łukasz Adamczak.