2022-09-17 15:36 Adrian Garbiec , PC Przemysław Szyszka

Pięć bramek juniorów starszych

Świetny mecz mają za sobą juniorzy starsi Lecha Poznań. Niebiesko-biali nie dali szans Śląskowi Wrocław i pewnie wygrali 5:1. Gole w tym spotkaniu strzelali Mateusz Wójcik, Maksymilian Dziuba, Maksym Pietrzak, Filip Wełniak oraz Filip Wolski.

Lechici chcieli przerwać passę dwóch meczów bez zwycięstwa. Zawodnicy trenera Bartosz Bochińskiego tydzień temu zremisowali z Rakowem Częstochowa 1:1, natomiast Śląsk Wrocław po raz pierwszy mógł cieszyć się z trzech punktów. Ekipa z województwa dolnośląskiego pokonała Arkę Gdynia 3:0.

Piłkarze Lecha Poznań dobrze weszli w ten mecz i stworzyli sobie już od początku dużo sytuacji do strzelenia gola. Mimo sporej przewagi to Śląsk Wrocław wyszedł na prowadzenie za sprawą uderzenia zza pola karnego Miłosza Kurowskiego. Niebiesko-biali nie podłamali się i odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. Do siatki gości trafił Mateusz Wójcik, który popisał się strzałem z około 18. metrów. Po chwili zespół Kolejorza już prowadził. Maksymilian Dziuba zdobył bramkę lewą nogą z boku pola karnego. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron przewaga lechitów była jeszcze bardziej widoczna. Trzeciego gola dla gospodarzy w tym spotkaniu strzelił Maksym Pietrzak, a asystę zaliczył Jan Niedzielski. Cztery minuty później to Pietrzak podawał, tym razem do Filipa Wełniaka, który mógł cieszyć się z pierwszej bramki w tym sezonie Centralnej Ligi Juniorów do lat 19. Wynik na 5:1 ustalił Filip Wolski. Dzięki temu zwycięstwu juniorzy starsi Lecha Poznań awansowali na ósme miejsce w tabeli.

- Mieliśmy swój pomysł na to spotkanie i momentami brakowało nam konsekwencji w jego realizowaniu, ale później wyglądało to dobrze. Cieszy na pewno skuteczność poprawiona względem ostatnich spotkań i liczba stworzonych sytuacji bramkowych. Zespół dobrze zareagował po stracie gola i odpowiedział dwoma bramkami jeszcze przed przerwą. To na pewno zbudowało pewność siebie u zawodników. Z tą pewnością siebie i konsekwencją w działaniach potrafiliśmy strzelić kolejne gole. Teraz mamy przerwę reprezentacyjną i szykujemy się do kolejnych spotkań - mówi trener Bartosz Bochiński.

Lech Poznań U-19 - Śląsk Wrocław U-19 5:1 (2:1)

Bramki: Wójcik (36.), Dziuba (39.), Pietrzak (52.), Wełniak (57.), Wolski (62.) – Kurowski (35.)

Lech Poznań: Mateusz Pruchniewski – Sebastian Goc (46. Kamil Budych), Kacper Orzechowski, Mikołaj Tudruj (75. Michał Gurgul), Adrian Tymiński – Jan Niedzielski (75. Szymon Maza), Mateusz Wójcik (46. Igor Brzyski), Maksymilian Dziuba – Filip Wolski (68. Igor Stankiewicz), Filip Wełniak, Maksym Pietrzak (68. Aleksander Nadolski)