2017-09-09 12:45 Łukasz Rabiega , PC Przemysław Szyszka

Pewna wygrana rezerw

Druga drużyna Lecha Poznań wygrała na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin 4:1 (1:0). Do siatki Portowców w tym spotkaniu trafiali Krzysztof Kołodziej (na zdjęciu), Tomasz Kaczmarek, Arkadiusz Kaczmarek oraz Marcin Grabowski.

Od początku spotkania pewne było, że na boisko wybiegły drużyny, których celem jest komplet punktów, a podział nikogo nie zadowoli. Na tle rywala to jednak lechici wyglądali lepiej i na dziesięć minut przed końcem pierwszej cześci gry zawodnicy Kolejorza udokumentowali swoją przewagę. W 35. minucie za sprawą uderzenia Tomasza Kaczmarka poznaniacy wyszli na prowadzenie i utrzymali ten stan do zakończenia pierwszych trzech kwadransów.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla podopiecznych Ivana Djurdjevicia. Kwadrans po wznowieniu gry Arkadiusz Kaczmarek, który w przerwie zmienił Dawida Kurminowskiego, podwyższył prowadzenie na 2:0. W 66. minucie gola strzelił Krzysztof Kołodziej po asyscie Jakuba Modera i było już 3:0 dla zespołu rezerw Kolejorza. Na siedem minut przed końcem honorową bramkę dla Portowców zdobył ich kapitan, Patryk Paczuk. Odpowiedź poznaniaków była jednak błyskawiczna. W 87 minucie Marcin Grabowski pokonał golkipera gospodarzy i ustalił wynik spotkania na 4:1.

Warto wspomnieć o tym, że w drugim zespole Pogoni wystąpiło kilku graczy, którzy na co dzień grają w pierwszym zespole Portowców. Byli to Sebastian Rudol, Jarosław Fojut oraz Marcin Listkowski. Z kolei w zespole Kolejorza pojawiło się pięciu zawodników z I drużyny. To Miłosz Mleczko, Marcin Wasielewski, Tymoteusz Puchacz, Jakub Moder oraz Dawid Kurminowski.

Mecz, który został rozegrany w Szczecinie, był bardzo ważny dla kilku zawodników Kolejorza. W zespole rezerw zadebiutowali Wiktor Pleśnierowicz, Łukasz Norkowski, a także Marcin Grabowski oraz Arkadiusz Kaczmarek, którzy swoje debiuty zwieńczyli golami. Grabowski zresztą jeszcze kilka dni temu przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-18. Za miły akcent można uznać bramkę autorstwa Krzysztofa Kołodzieja, który został świeżo upieczonym tatą Blanki. Przy okazji gratulujemy szczęśliwym rodzicom i życzymy wiele pociechy z maleństwa.

Zawodnicy prowadzeni przez Ivana Djurdjevicia następne spotkanie rozegrają we Wronkach w najbliższą sobotę, 16 września o godzinie 12:00. Rywalem drugiej drużyny Kolejorza będzie ostatnie w tabeli GKS Przodkowo.

Pogoń II Szczecin - Lech II Poznań 1:4 (0:1)

Bramki: Paczuk (83.) - T.Kaczmarek (35.), A.Kaczmarek (59.), Kołodziej (66.) Grabowski (87.)

Lech II Poznań: Miłosz Mleczko - Marcin Wasielewski, Maciej Orłowski, Filip Nawrocki, Tymoteusz Puchacz - Dariusz Dudka, Jakub Moder, Tomasz Kaczmarek (75. Marcin Grabowski) - Tymoteusz Klupś (71. Wiktor Pleśnierowicz), Dawid Kurminowski (46. Arkadiusz Kaczmarek), Krzysztof Kołodziej (75. Łukasz Norkowski)