2019-05-01 13:00 Karol Szumlicz , PC Przemysław Szyszka

Nieudana pogoń za Pogonią

W meczu 26. kolejki grupy II trzeciej ligi, rezerwy Lecha Poznań przegrały z rezerwami Pogoni Szczecin 2:3. Dla piłkarzy Rafała Ulatowskiego była to pierwsza porażka od sześciu spotkań w swoich rozgrywkach.

Spotkanie lidera trzeciej ligi z dwunastą drużyną w tabeli na papierze zapowiadało się na łatwy pojedynek. Piłkarze Pogoni zostali jednak solidnie wzmocnieni piłkarzami z Ekstraklasy, co zwiastowało na stadionie przy ulicy Twardowskiego bardzo ciekawy pojedynek.

Mecz od mocnego ataku rozpoczęli piłkarze Pogoni II Szczecin. Prowadzenie objęli już w 13. minucie, kiedy to po faulu Vernona de Marco w polu karnym Kolejorza, do piłki podszedł Soufian Benyamina. Niemiec wykorzystał jedenastkę i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. To nie było jednak ostatnie słowo 29-latka, który zaledwie dwie minuty później podwyższył wynik spotkania, po stracie Kolejorza na własnej połowie boiska. Po piętnastu minutach mieliśmy zatem już dwubramkową przewagę gospodarzy.

Mecz częściowo odmienił swoje oblicze w 21. minucie. Wtedy to w polu karnym ręką zagrał Jakub Kuzko. Sędzia bez wahania wyciągnął czerwoną kartkę dla gracza gospodarzy i podyktował rzut karny. Ten pewnie wykorzystał Eryk Kryg i dał szansę Lechowi na wywiezienie dobrego wyniku ze Szczecina. Piłkarze Rafała Ulatowskiego poszli za ciosem i wyrównali jeszcze przed przerwą. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Jakub Kamiński dograł w pole karne gospodarzy, a tam piłkę do bramki skierował gracz Pogoni – Maciej Żurawski.

Na drugą połowę lechici wychodzili z dobrym wynikiem i przewagą jednego zawodnika. Wszystko zatem mogło wskazywać, że liderzy trzeciej ligi będą mieli duże szanse na wywiezienie ze Szczecina trzech punktów. Stało się jednak inaczej. W 65. minucie Pogoń zadała decydujący cios. Bramkę z rzutu wolnego zdobył bowiem były zawodnik Legii Warszawa oraz Wolverhampton – Michał Żyro. Do końca meczu piłkarze Rafała Ulatowskiego nie zdołali odwrócić losów spotkania i przegrali z Pogonią 2:3.

Pogoń II Szczecin – Lech II Poznań 3:2 (2:2)

Bramki: Benyamina (13. – rz.k, 14.), Żyro (65.) - Kryg (22. – rz.k), Żurawski – sam. (45.)

Lech II Poznań: Karol Szymański – Arkadiusz Kaczmarek, Dariusz Dudka, Wiktor Pleśnierowicz, Vernon de Marco – Mateusz Skrzypczak, Łukasz Norkowski (60. Filip Szymczak), Eryk Kryg (82. Filip Nawrocki) - Paweł Tupaj (70. Jakub Karbownik), Krzysztof Kołodziej (76. Bartosz Bartkowiak), Jakub Kamiński