2009-08-03 00:00 Cubolan

ME: Lech Poznań - Piast Gliwice 0:1 0:0

Na inaugurację rozgrywek Młodej Ekstraklasy Lech Poznań przegrał z Piastem Gliwice 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 88 minucie z rzutu karnego Karol Bukowski.

Pierwsza połowa nie dostarczyła większych emocji. Obie drużyny miały problem z wymienieniem większej ilości podań, przez co akcje były bardzo chaotyczne i brakowało szans bramkowych. Goście nie stworzyli sobie żadnej okazji na gola, a Lech tylko jedną. W 7 minucie lewą stroną przedarł się Anderson Cueto, wyłożył piłkę Bartoszowi Tatarczukowi, ale ten w sytuacji sam na sam trafił wprost w Dawida Budzicha.

W drugiej połowie bbraz gry niewiele się zmienił. W 54 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Olszaka główkował Tatarczuk, ale Budzich sparował to uderzenie na rzut rożny. W 63 minucie w idealnej sytuacji znalazł się rezerwowy gości, Dawid Tomanek, jednak w sytuacji jeden na jeden lepszy okazał się Jasmin Buric. Interwencja Bośniaka niestety była tak niefortunna, że podkręcił kolano i musiał opuścić plac gry. Zastąpił go Marcin Matysiak. Rezerwowy golkiper Lecha popisał się swoimi umiejętnościami w 75 minucie, broniąc strzał Damiana Muchy. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, Dawid Łoziński sfaulował w polu karnym Daniela Chylaszka i arbiter wskazał na wapno. Rzut karny wykonywał Karol Bukowski i choć Matysiak wyczuł jego intencję to piłka znalazła drogę do siatki. Lech mógł wyrównać w doliczonym czasie gry, ale strzał Macieja Woźniaka znakomicie obronił Budzich.

Lech Poznań ME Piast Gliwice ME 0:1 (0:0)

Bramka: 88. Bukowski

Lech ME: Jasmin Buric (66. Marcin Matysiak) Mateusz Szałek, Maciej Woźniak, Przemysław Królak, Marcin Kamiński (58. Radosław Jasiński) Dawid Łoziński, Mateusz Machaj, Mateusz Możdżeń (46. Gordan Golik), Anderson Cueto (46. Haris Handzic) Bartosz Tatarczuk, Tomasz Mikołajczak (46. Mateusz Olszak).

Piast ME: Dawid Budzich Bartosz Sopel, Wojciech Blaszke, Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk Tomasz Przybylski (56. Grzegorz Koziołkiewicz), Karol Bukowski, Artur Lenartowski, Daniel Chylaszek Patryk Pabiniak (61. Dawid Tomanek), Damian Mucha.