2014-06-25 00:00 Jakub Szymczak / fot. Adam Ciereszko

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2

Lech Poznań przegrał swój pierwszy mecz sparingowy w trakcie przygotowań do sezonu 2014/2015. Kolejorz uległ Podbeskidziu Bielsko-Biała 1:2, choć do przerwy prowadził 1:0.

Pierwsze spotkanie kontrolne po letnich urlopach poznaniacy rozpoczęli bardzo spokojnie. Niemrawość lechitów na początku próbowali wykorzystać goście, jednak uderzenie Trochima pewnie obronił Burić, a strzał Chmiela przeleciał obok słupka. Lech przebudził się dopiero po 20 minutach. W 23 minucie potężny strzał Lovrencsicsa z dystansu na róg sparował Pesković. Do piłki ustawionej w narożniku podszedł Lovrencsics, precyzyjnie dośrodkował, a Kownacki mocnym strzałem głową wyprowadził Lecha na prowadzenie. W 31 minucie podwyższyć rezultat próbował Hamalainen, ale jego strzał zza pola karnego Pesković zdołał sparować do boku. Podbeskidzie odpowiedziało 3 minuty później, gdy po rzucie rożnym głową uderzał Konieczny, jednak dobrze ustawiony Burić pewnie złapał piłkę.

W przerwie obaj trenerzy zdecydowali się na zmianę niemal wszystkich zawodników. Lepiej w tę odsłonę weszli bielszczanie, którzy już w 51 minucie doprowadzili do wyrównania. W sytuacji sam na sam znalazł się Bartlewski i pewnym strzałem pokonał Gostomskiego. Lechowi gra się nie kleiła, więc goście coraz częściej zaczęli gościć pod bramką Kolejorza. W 64 minucie w szczęśliwych okolicznościach objęli prowadzenie. Z lewej strony dośrodkował Iwański, a w polu karnym niefortunnie interweniował Wilusz, który skierował piłkę do własnej bramki. Kolejorz przebudził się w ostatnim kwadransie. Z dystansu próbowali Jevtić oraz Formella, ale Zajac za każdym razem był na posterunku. Wynik zmianie nie uległ i zespół Mariusza Rumaka nowy sezon rozpoczął od porażki.

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Kownacki (24), 1:1 Bartlewski (51), 1:2 Wilusz (64-samobójcza)

Żółte kartki: Kamiński, Henriquez - Chmiel

Lech: Jasmin Burić (46. Maciej Gostomski) - Tomasz Kędziora (46. Jan Bednarek), Hubert Wołąkiewicz (46. Paulus Arajuuri), Marcin Kamiński (46. Maciej Wilusz), Luis Henriquez (66. Marcin Kamiński) - Łukasz Trałka (46. Szymon Zgarda), Karol Linetty (46. Mateusz Możdżeń) - Gergo Lovrencsics (66. Dawid Kownacki), Kasper Hamalainen (46. Darko Jevtić), Szymon Pawłowski (46. Dariusz Formella) - Dawid Kownacki (46. Vojo Ubiparip)

Podbeskidzie: Michal Pesković (46. Richard Zajac) - Tomasz Górkiewicz (46. Marek Sokołowski), Adam Deja (46. Damian Byrtek), Bartłomiej Konieczny (46. Rafał Grzelak), Piotr Tomasik (46. Frank Adu) - Damian Chmiel (46. Mateusz Janeczko), Anton Sloboda (46. Maciej Iwański) - Dariusz Kołodziej (46. Artur Lenartowski), Wojciech Trochim (46. Sebastian Bartlewski), Piotr Malinowski (46. Krzysztof Chrapek) - Bartosz Śpiączka (34. Wojciech Okińczyc, 58. Idrissa Cisse)