2019-06-22 22:50 Karol Szumlicz , PC Piotr Kucza

Gumny wystąpił przeciwko Hiszpanom

Obrońca Lecha Poznań, Robert Gumny wystąpił w niedzielę w meczu reprezentacji Polski do lat 21. Drużyna selekcjonera Czesława Michniewicza przegrała w Bolonii w ramach Mistrzostw Europy do lat 21 z Hiszpanami 0:5 i nie awansowała do półfinału.

Przed tym spotkaniem Polacy mieli komplet punktów i remis zapewniał im awans do półfinału Mistrzostw Europy oraz Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Niestety, Hiszpanie bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Już w 17. minucie do bramki Kamila Grabary trafił Fornals. Piłkarze Luisa de la Fuente przed przerwą trafili jeszcze dwa razy, za sprawą Mikela Oyarzabala oraz Fabiana Ruiza i Polacy schodzili na przerwę z trzybramkowym deficytem.

W drugiej połowie Hiszpanie nie przestali atakować i zdołali podwyższyć wynik spotkania. Do bramki Polaków w 71. minucie trafił Dani Ceballos, a w ostatniej minucie wynik ustalił Borja Mayoral. To oznaczało koniec turnieju dla piłkarzy Czesława Michniewicza, którzy zajęli ostatecznie trzecie miejsce w grupie A, z sześcioma punktami na koncie. Reprezentację Polski wyprzedzili Hiszpanie oraz Włosi.

Robert Gumny był pierwszym zawodnikiem wśród powołanych lechitów, który wyszedł na boisko w wyjściowym składzie. Poznaniak rozegrał pełne 90 minut. W pierwszej jedenastce znalazł się również Krystian Bielik, który w przeszłości występował w barwach Kolejorza.

Hiszpania – Polska 5:0 (3:0)

Bramki: Fornals (17.), Oyarzabal (35.), Ruiz (39.), Ceballos (71.), Mayoral (90.)

Polska: Kamil Grabara – Robert Gumny, Karol Fila (46. Jakub Piotrowski), Mateusz Wieteska, Krystian Bielik, Kamil Pestka – Konrad Michalak, Patryk Dziczek, Szymon Żurkowski (71. Przemysław Płacheta), Sebastian Szymański – Adam Buksa (55. Karol Świderski)