2019-04-08 09:12 Mateusz Jarmusz , PC Adam Ciereszko

Grali wypożyczeni lechici: dziesiąte czyste konto Mleczki

W trakcie minionego weekendu na boiskach mogliśmy obserwować jedynie połowę z wypożyczonych lechitów. Kolejne czyste konto zaliczył Miłosz Mleczko, a po raz pierwszy w tym sezonie pełne 90 minut rozegrał Marek Mróz (na zdjęciu).

W 27. kolejce Fortuna I ligi Puszcza Niepołomice pojechała na bardzo trudny teren do Łodzi, na mecz z ŁKS-em. Drużyna Miłosza Mleczki niespodziewanie wygrała 1:0, a młody bramkarz Lecha po raz dziesiąty w tym sezonie nie puścił bramki (w 30 meczach). W tym samym starciu na ławce rezerwowych znajdował się Bartosz Przybysz. Weekendowa seria spotkań była także bardzo szczęśliwa dla Marka Mroza, który po raz pierwszy w trwających rozgrywkach rozegrał cały mecz, a jego GKS 1962 Jastrzębie pokonał na wyjeździe Garbarnię Kraków 1:0.

W spotkaniu między Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, a Odrą Opole 90 minut na boisku przebywał Jakub Moder, który ponownie, tak jak na początku sezonu, wystąpił w ataku zespołu trenera Mariusza Rumaka. Ostatecznie opolanie przegrali wysoko 0:3, a w osiemnastce meczowej gospodarzy zabrakło miejsca dla Michała Skórasia. Inaczej było z Hubertem Sobolem, który niestety cały mecz Warty z Wigrami Suwałki spędził na ławce rezerwowych.

W II lidze całe spotkania rozegrali zarówno Bartosz Mrozek (porażka 0:2 z Pogonią Siedlce), jak i Maciej Orłowski (porażka 0:2 z Olimpią Elbląg).

Poza osiemnastkami meczowymi swoich zespołów znaleźli się Tymoteusz Puchacz (pauza spowodowana nadmiarem żółtych kartek), Dawid Kurminowski oraz Paweł Tomczyk.