2017-03-01 15:16 Mateusz Szymandera

Wysokie zwycięstwo juniorów starszych

Od zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną juniorzy starsi Lecha Poznań. Podopieczni trenera Krzysztofa Kołodzieja pokonali Gwarek Zabrze aż 7:1.

Do przerwy poznaniacy prowadzili 2:0, a obie bramki padły z akcji. Wynik spotkania w 13. minucie otworzył Skóraś, który wykorzystał dobre podanie Tupaja. I to właśnie Tupaj był bohaterem drugiej akcji bramkowej. Tym razem decydujące podanie wykonał Sobol, który w środowym spotkaniu pełnił funkcję wysuniętego napastnika.

Kolejne bramki padły po przerwie. W 55. minucie spotkania Mróz (na zdjęciu) wykorzystał rzut karny. Pięć minut później goście zdobyli honorową, jak się później okazało, bramkę. Na odpowiedź lechitów nie było trzeba długo czekać. Już w 65. minucie Adamczak wykorzystał podanie Wojdaka i było 4:1.

Na listę strzelców wpisał się też Sobol. W 69. minucie wspólnie z Mrozem skutecznie założyli pressing na rywalu. Dziewięć minut po tym trafieniu Sobol zdobył bramkę z jedenastu metrów po wcześniejszym faulu na Theusie. Wynik spotkania ustalił w 85. minucie rywalizacji Norkowski, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Dzięki zwycięstwu poznaniacy do siedmiu zwiększyli przewagę nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin, która ma jeden mecz rozegrany mniej. Kolejne spotkania zespół Krzysztofa Kołodzieja rozegra w niedzielę 19 marca o godz. 12. Rywalem niebiesko-białych będzie Bałyk Koszalin.

Lech Poznań - Gwarek Zabrze 7:1 (2:0)

Bramki: Skóraś (13), Tupaj (27), Mróz (55 k), Adamczak (64), Sobol (69), Sobol (78 k), Norkowski(85 k) - 60
Żółte kartki: Wojdak

Lech Poznań: Bartosz Przybysz - Szymon Zalewski, Mateusz Skrzypczak, Kacper Wojdak, Marcin Grabowski (46. Aleksander Theus) - Eryk Kryg (77. Marcin Maćkowiak), Michał Skóraś (46. Łukasz Norkowski) - Paweł Tupaj (77. Jakub Draszczyk), Marek Mróz, Łukasz Adamczak - Hubert Sobol