2016-10-01 14:50 Marcin Rajczak

Pierwsza porażka juniorów starszych

Zespół juniorów starszych przegrał wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice 1:2. Podopieczni trenera Krzysztofa Kołodzieja dopiero w 9. kolejce ponieśli pierwszą porażkę w Centralnej Lidze Juniorów gr. zachodniej.

Pierwsza połowa rozpoczęła się pechowo dla Niebiesko-białych. Już w 7. minucie czerwoną kartkę obejrzał Marcin Maćkowiak i lechici przez dalszą część meczu musieli sobie radzić w dziesiątkę. Mimo to w 32. minucie zdobyli gola na 1:0. Michał Skóraś świetnie uderzył piłkę z rzutu wolnego i nie dał szans bramkarzowi Piasta Gliwice.

Po zmianie stron emocji nie brakowało. Kolejorz stworzył sobie kilka sytuacji, by podwyższyć prowadzenie, jednak zawodnicy trenera Kołodzieja byli nieskuteczni pod bramką przeciwnika. W 69. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównującego gola strzelili gospodarze. Po chwili czerwoną kartkę otrzymał Tymoteusz Klupś i Lech musiał kończyć mecz w dziewiątkę.

W międzyczasie Aleksander Drobot i Kacper Friska nabawili się dwóch poważnych urazów, które mogą wyeliminować ich z gry przez dłuższy okres czasu. Decydujący cios w tym spotkaniu zadali zawodnicy Piasta Gliwice. W 86. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Strzał z jedenastu metrów obronił Bartosz Przybysz, jednak przy dobitce był już kompletnie bezradny.

Kolejne spotkanie w CLJ lechici rozegrają w sobotę, 8 października o godzinie 12:00. Na stadionie we Wronkach podejmą Górnik Zabrze.

Piast Gliwice – Lech Poznań 2:1 (0:1)

Bramka dla Lecha: Skóraś (32.).
Czerwone kartki: ? – Maćkowiak, Klupś.

Lech Poznań: Bartosz Przybysz – Jan Andrzejewski, Serafin Szota, Marcin Maćkowiak, Aleksander Theus (60. Aleksander Drobot (78. Mateusz Skrzypczak)) – Kacper Friska (46. Eryk Kryg), Michał Skóraś, Marek Mróz – Łukasz Adamczak (80. Sebastian Jarosz), Paweł Tupaj, Tymoteusz Klupś.