2019-10-19 14:25 Marcin Maćkowiak , PC Przemysław Szyszka

Gol Pacławskiego daje remis juniorom młodszym

W sobotnie popołudnie w Popowie odbył się mecz 10. kolejki grupy B, Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Piłkarze Lecha Poznań prowadzeni przez trenera Bartosza Bochińskiego zremisowali 1:1 z Wartą Poznań. Jedyną bramkę dla niebiesko-białych zdobył Norbert Pacławski.

Po dziewięciu kolejkach zespół juniorów młodszych Lecha Poznań był liderem grupy B Centralnej Ligi Juniorów. Ekipa prowadzona przez trenera Bartosza Bochińskiego mierzyła się w sobotnie popołudnie na własnym boisku z Wartą Poznań. Goście zajmowali przed tą serią gier ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli. W pierwszej części tego sezonu już raz te dwie drużyny spotkały się ze sobą. Górą okazała się ekipa niebiesko-białych, która odwróciła losy rywalizacji i wygrała 2:1 na stadionie Warty.

Od początku sobotniej konfrontacji lechici stwarzali sobie sytuacji do zdobycia bramki, jednak brakowało skuteczności. Warto dodać, że od pierwszej minuty nie zobaczyliśmy w wyjściowym składzie żadnego gracza Lecha, który zagrał w spotkaniach reprezentacji Polski przeciwko Irlandii Północnej w Portadown i Belfaście. Piłkarze wrócili do treningów w Popowie dopiero w piątek i trener Bochiński postanowił dać szansę innym zawodnikom. Po 45 minutach mieliśmy wynik bezbramkowy, jednak okazji do strzelenia gola nie brakowało.

Po przerwie szkoleniowiec niebiesko-białych zdecydował się wpuścić na plac gry napastnika Huberta Szulca, który miał dodać skuteczności pod bramką rywala. W 68. minucie Mateusz Stochniałek spowodował rzut karny dla zespołu gości i przed wielką szansą stanęli warciarze. Do piłki podszedł Mateusz Wojciechowski i wykorzystał jedenastkę. Chwilę później na boisku oglądaliśmy już drugiego napastnika w ekipie gospodarzy. Szansę pokazania się po powrocie z reprezentacji dostał Norbert Pacławski. Juniorzy młodsi Lecha Poznań walczyli do ostatniej minuty o chociażby wywalczenie punktu w tej konfrontacji i udało się to dopiero w doliczonym czasie gry, a do siatki trafił Pacławski. Spotkanie zakończyło się remisem co skutkuje tym, że lechici w dalszym ciągu pozostają liderem rozgrywek grupy B Centralnej Ligi Juniorów.

Lech Poznań – Warta Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: Norbert Pacławski (90+2.) – (69.)

Lech Poznań: Olivier Jeziorski – Filip Borowski (70. Michał Robakiewicz), Aleksander Gazda, Maksymilian Pingot, Mateusz Stochniałek – Kacper Sommerfeld, Maksym Czekała, Jakub Antczak – Filip Karwacki (73. Norbert Pacławski), Filip Wełniak (57. Ksawery Kukułka), Igor Kornobis (46. Hubert Szulc)