2019-10-24 11:12 Adrian Gałuszka

Przedstawiciel RB Lipsk prelegentem Lech Conference

Znane jest nazwisko drugiego prelegenta zbliżającego się wielkimi krokami Lech Conference. Będzie nim Sebastian Kegel, który pełni rolę koordynatora szkolenia w niemieckim RB Lipsk. 6 grudnia na Hali UAM na Morasku Niemiec poruszy temat pressingu i faz przejściowych według modelu właśnie swojego klubu.

Współpraca Akademii Lecha Poznań z klubem zza naszej zachodniej granicy ma już kilkuletnią historię. „Byki” nie tylko gościły na organizowanym przez Kolejorza turnieju Lech Cup, ale także ich drużyny młodzieżowe kilkakrotnie mierzyły się z niebiesko-białymi w trakcie kolejnych przerw między rozgrywkami. W sierpniu 2017 roku przedstawiciele Lecha pojechali także z wizytą do ośrodka RB Lipsk, by zebrać doświadczenia niezbędne do dalszego rozwoju swojej Akademii.

- Cieszymy się z tego, że w gronie prelegentów znalazło się w tym roku miejsce dla pracownika akademii z Lipska. Stanowi ona podstawę funkcjonowania całego RB, a taki model bardzo nam odpowiada. W jego filozofii imponuje to, że drużyny młodzieżowe zgodnie implementują w swojej grze założenia, które dostrzega się gołym okiem przy okazji spotkań pierwszego zespołu. Temat prelekcji Sebastiana Kegela jest z tym ściśle związany z tymi punktami wspólnymi pomiędzy wszystkimi ekipami jego klubu - opisuje koordynator konferencji, Hubert Nowacki.

Akademia, którą reprezentować będzie Kegel słynie w Niemczech i całej Europie z wielu wychowanków robiących karierę na topowym poziomie. W tym miejscu wystarczy wymienić chociażby takich piłkarzy jak obecnie występujących w Liverpoolu Sadio Mane czy Naby Keita. To, że to bardzo mocny przeciwnik przy okazji meczów towarzyskich z juniorskimi ekipami niebiesko-białych jest niepodważalne. - Trenerzy naszych grup młodzieżowych podkreślają, że to zawsze trudny rywal. Liczymy, że tak też będzie w przypadku występu RB na tegorocznym Lech Cup. Będą grali dla siebie w nietypowych warunkach, bo to piłka pięcioosobowa, ale zobaczymy, na ile potrafią oni dostosować się do takich okoliczności - twierdzi Nowacki.

W piątek, 11 października rozpoczęła się sprzedaż biletów na tegoroczne wydarzenie. Przypominamy, że liczba miejsc w tej edycji została ograniczona do 750, a już w przeciągu blisko tygodnia otrzymaliśmy spore zainteresowanie ze strony trenerów z całego naszego kraju oraz zagranicy. Konferencja jest certyfikowana, a uczestnictwo w niej automatycznie dopisuje szkoleniowcom pięć godzin w kontekście przedłużenia ich trenerskich licencji. W tym celu jednak goście muszą zarejestrować się na Lech Conference za pośrednictwem strony pzpn24.pzpn.pl. Nie warto czekać, zapewnij sobie miejsce na Lech Conference 2019 już dziś!

Następne mecze

Niedziela 25.10 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Cracovia
Czwartek 29.10 godz.21:00
Rangers F.C.
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij