2016-11-11 11:21 Marcin Rajczak

Jak trenować najmłodszych piłkarzy?

Jak wygląda modelowa jednostka treningowa dla sześciolatka? W jaki sposób dobrać odpowiedni system szkolenia dla najmłodszych adeptów piłkarskich? Odpowiedzi na te pytania postara się udzielić trener-koordynator Lech Poznań Football Academy, Błażej Czyżewski, który będzie kolejnym prelegentem podczas zbliżającego się wielkimi krokami Lech Conference.

Lech Poznań Football Academy to jedna z największych i najszybciej rozwijających się szkółek piłkarskich w Polsce, ale nie tylko. LPFA od ponad roku posiada bowiem swój oddział poza granicami kraju, a dokładniej w Londynie. - Głównym celem działalności LPFA jest zaszczepienie u najmłodszych adeptów futbolu miłości do tej dyscypliny sportu oraz Kolejorza. Wszystko realizowane jest według odpowiednio dobranego systemu szkolenia, tak aby w jak najlepszy sposób wykorzystać i rozwijać potencjał dzieci - opowiada Błażej Czyżewski.

LPFA stanowi fundament piramidy szkolenia Kolejorza. Najlepsi gracze ze szkółki trafiają do Akademii Lecha Poznań, która pracę z zawodnikami rozpoczyna od 6. roku życia. Jednocześnie LPFA jest także miejscem dla młodych piłkarzy, którzy po przeprowadzonym procesie selekcyjnym nie zostali wybrani do grup wiodących klubu, a którzy na dalszym etapie procesu piłkarskiej edukacji mogą podnieść swoje umiejętności i zostać wyróżnieni w jednym z kolejnych naborów. Taka strategia daje szerokie spektrum selekcji najmłodszych zawodników dedykowanych klubowi.

Jak dobrać odpowiedni system szkolenia dla najmłodszych adeptów piłkarskich? Jak powinny wyglądać modelowe jednostki treningowe dla tak młodych zawodników? O tym już 2 grudnia w poznańskiej Arenie opowie Błażej Czyżewski. - Moja prelekcja ma na celu pokazanie pracy, jaką wykonujemy z naszymi podopiecznymi w LPFA. Wspólnie z trenerem Maciejem Bandoszem na przykładzie wyselekcjonowanej grupy zawodników z rocznika 2010, która od września dołączy do struktur wiodących drużyn Akademii Lecha Poznań, pokażemy jak wygląda modelowa jednostka treningowa dla sześciolatka. Zaprezentujemy strukturę zajęć treningowych, wzorcowe środki stosowane w procesie szkolenia oraz skupimy się na najważniejszych elementach, które są niezbędne do stworzenia fundamentów gry w późniejszym rozwoju młodego piłkarza – mówi Czyżewski.

Lech Poznań Football Academy to nie tylko zawodnicy, ale także wyspecjalizowana kadra szkoleniowa. Łącznie w strukturach tej szkółki jest 110 trenerów, którzy na co dzień szkolą najmłodszych adeptów futbolu. - Od trenerów wymagamy pełnego profesjonalizmu w zakresie procesu szkolenia. Powinni być wzorami do naśladowania i osobami, przekazującymi najważniejsze wartości. Nie tylko ze strony sportowej, ale także z życia codziennego. Mocno stawiamy na elementy wychowawcze w naszej pracy z dziećmi i również na to będziemy starali się zwrócić uwagę podczas naszej grudniowej prelekcji - kończy trener-koordynator LPFA, a także pierwszy szkoleniowiec reprezentacji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w roczniku 2004.

Następne mecze

Sobota 15.08 godz.20:40
Odra Opole
vs |
Lech Poznań
Piątek 21.08 godz.18:00
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij