2016-10-14 10:50 Marcin Rajczak

Powrócić na zwycięską ścieżkę

– Chłopacy z Legnicy na pewno będą podwójnie zmotywowani na mecz z liderem ze względu na ich pozycję w ligowej tabeli, dlatego musimy pokazać, że nieprzypadkowo znajdujemy się na szczycie Centralnej Ligi Juniorów – mówi Paweł Tupaj, zawodnik drużyny juniorów starszych Lecha Poznań.

To właśnie z Miedzią Legnica podopieczni trenera Krzysztofa Kołodzieja rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Niebiesko-biali w sobotę o godzinie 12:00 zmierzą się z drużyną, która po dziewięciu kolejkach zamyka ligową tabelę z dorobkiem siedmiu punktów. – Miedź jest obecnie czerwoną latarnią ligi, ale nie oznacza to, że będzie to dla nas łatwy mecz. Te rozgrywki już wielokrotnie pokazały, iż faworyt może przegrać z teoretycznie słabszą drużyną. Musimy być skoncentrowani przez całe spotkanie i mam nadzieję, że w sobotę zdobędziemy trzy punkty – ocenia napastnik Lecha.

Poznaniacy w ostatnich dwóch kolejkach wywalczyli zaledwie jeden punkt. Przyczyniły się do tego liczne urazy, które odnieśli piłkarze Kolejorza. Spotkanie z Miedzią będzie doskonałą okazją do tego, aby przełamać się i odnieść ósme zwycięstwo w tym sezonie. – Nie udało nam się zdobyć kompletu punktów w ostatnich dwóch spotkaniach, dlatego z Miedzią będziemy chcieli przełamać złą passę i wywieźć z Legnicy trzy punkty. Musimy jak najszybciej powrócić na zwycięską ścieżkę – mówi.

Tupaj w obecnym sezonie wystąpił w siedmiu spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów i strzelił trzy gole. Napastnik Kolejorza ominął dwa pierwsze mecze swojej drużyny ze względu na uraz, jakiego nabawił się na początku sezonu. – Wpływ na moją aktualną dyspozycję miała na pewno kontuzja. Z meczu na mecz gra mi się coraz lepiej i cieszę się z tego, że mogę pomagać drużynie w zdobywaniu punktów – komentuje. – Ostatnio w naszym zespole pojawiło się kilka urazów, ale na szczęście nasza drużyna ma mocny charakter. Bolą stracone punkty, bo mogliśmy odskoczyć rywalom. Jestem przekonany, że nasza dyspozycja będzie coraz lepsza i znów zaczniemy punktować – dodaje Tupaj.

Następne mecze

Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa
Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij