2014-12-10 00:00 Jakub Szymczak, fot. Adam Ciereszko

Młodzież walczy o Turcję

Ostatni tydzień treningów przed przerwą świąteczno-noworoczną sztab szkoleniowy Lecha Poznań postanowił wykorzystać na przegląd kadr. Z pierwszym zespołem Kolejorza we wtorek ćwiczyło dziewięciu zawodników, którzy na co dzień trenują w drużynie rezerw bądź juniorów starszych.

Ostatni tydzień treningów przed przerwą świąteczno-noworoczną sztab szkoleniowy Lecha Poznań postanowił wykorzystać na przegląd kadr. Z pierwszym zespołem Kolejorza we wtorek ćwiczyło ośmiu zawodników, którzy na co dzień trenują w drużynie rezerw bądź juniorów starszych.

- Na bieżąco monitorujemy młodych piłkarzy. Chcę się im bardziej przyjrzeć, by wiedzieć, kogo zabrać na przyszłoroczny obóz do Turcji. Chcę, aby na zgrupowanie pierwszego zespołu pojechało 2-3 młodych zawodników. Ta liczba będzie uzależniona od naszych zimowych transferów - wyjaśnia trener Lecha Poznań, Maciej Skorża.

Grzegorz Rogala (lewy obrońca), Kamil Szubertowski (lewy obrońca), Marcin Gawron (defensywny pomocnik), Niklas Zulciak (ofensywny pomocnik), Krystian Sanocki (skrzydłowy), Jakub Zagórski (prawy obrońca), Robert Janicki (ofensywny pomocnik), Krzysztof Gładosz (napastnik). To są nazwiska zawodników, którzy trenują z pierwszym zespołem.

Rogala, Szubertowski, Gawron, Zulciak (na zdjęciu) i Sanocki są podopiecznymi Patryka Kniata w zespole rezerw. Zagórski, Janicki i Gładosz trenują pod okiem Wojciecha Tomaszewskiego w drużynie juniorów starszych. O tym, kto pojedzie do Belek, w pierwszej kolejności zadecydują umiejętności indywidualne, a dopiero potem pozycja na boisku.

Z pierwszym zespołem cały czas trenuje Antonijs Cernomordijs. Łotewski obrońca zrobił dobre wrażenie na Macieju Skorży podczas sparingu z Pogonią Szczecin i już od tygodnia pracuje z seniorską drużyną Lecha. On właściwie może być pewien wyjazdu do Turcji, o czym wspominaliśmy już wcześniej.

Następne mecze

Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa
Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij