2016-10-19 07:00 Marcin Rajczak

Młodzi lechici otrzymali stypendia

Dobra postawa dwóch wychowanków Lecha Poznań została nagrodzona przez Urząd Miasta Poznania. Paweł Tomczyk i Marcin Maćkowiak otrzymali stypendia przeznaczone dla najzdolniejszych sportowców.

Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak wręczył we wtorek stypendia dla najzdolniejszych twórców kultury, naukowców i sportowców, którzy są związani ze stolicą Wielkopolski. Nagrodzeni zostali również dwaj zawodnicy Kolejorza, dla których jest to ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy.

– Czuję się doceniony. Znalazłem się w wąskim gronie osób uprawiających sport, które zostały docenione przez Urząd Miasta Poznania. Gram w piłkę od jedenastu lat i takie wyróżnienie pokazuje, że dobrze wykonuję swoją pracę – przyznaje Paweł Tomczyk.

– Bardzo się ucieszyłem, gdy otrzymałem stypendium. Teraz muszę udowodnić, że na to zasłużyłem. To tylko świadczy o tym, że wszystko idzie w odpowiednim kierunku. Z pewnością takie wyróżnienie motywuje mnie do dalszej pracy na treningach, aby osiągnąć jeszcze więcej – dodaje Marcin Maćkowiak.

Tomczyk w obecnym sezonie wystąpił w dziewięciu spotkaniach rezerw Lecha Poznań i zdobył dla niej trzy bramki. Zanotował także jeden występ w zespole juniorów starszych. Maćkowiak z kolei ośmiokrotnie wybiegał na boisko w drużynie prowadzonej przez trenera Krzysztofa Kołodzieja. Niedawno zadebiutował także w rezerwach Kolejorza, w starciu z Leśnikiem Manowo.

Następne mecze

Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa
Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij