2020-12-01 11:32 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Sebastian Goc na dłużej z Lechem

Obrońca juniorów młodszych Lecha Poznań, Sebastian Goc podpisał w minionych dniach trzyletni kontrakt z Kolejorzem. - Sebastian to ważna postać swojej drużyny, z którą zwyciężył we wszystkich meczach jesienią. Liczymy na jego dalszy harmonijny rozwój na wielu płaszczyznach. Takim może pochwalić się po dotychczasowym pobycie w naszym klubie, a teraz czekamy na dalsze przekładanie przez niego potencjału na boisko - mówi dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Zawodnikiem młodzieżowych grup niebiesko-białych został latem 2018 roku, by po dwunastu miesiącach pobytu w Poznaniu przeprowadzić się do Wronek. Wcześniej z kolei przez sześć lat reprezentował barwy lokalnej Warty, w której akademii rolę trenera przygotowania motorycznego pełniła jego mama. To zresztą postać nieprzypadkowa, bo nie tylko zostawała mistrzynią Polski w sztafecie 4 x 100 metrów w 2000 roku, ale także wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Nie dziwi więc, że sportową drogę wybrał także i mały Sebastian, który piłkę nożną zaczął uprawiać już w wieku pięciu lat.

Predyspozycje genetyczne nie dają mu jednak w jego odczuciu przewagi nad rywalami do miejsca w składzie i przeciwnikami na boisku. Kluczowe przy stawianiu konsekwentnych kroków w jego rozwoju pozostają jego inne cechy. - Ważne są raczej moja ciężka praca i przyjmowanie dobrych rad mamy, które pomagają mi w treningach. Jestem dumny, że jest ona tak uzdolniona i wiem, że czeka mnie dużo roboty, by osiągnąć przynajmniej tyle, co ona. Sport w naszej rodzinie odgrywa główną rolę, to na pewno - podkreśla urodzony w 2005 roku lechita.

Jedne z ciekawszych wyzwań podczas przygody z futbolem przyszło już w Kolejorzu, gdzie podjęto decyzję o zmianie jego boiskowej pozycji. Wcześniej miał głównie ofensywne obowiązki, w Lechu już występuje głównie na prawej bądź okazjonalnie lewej stronie defensywy. - Jestem wszechstronnym zawodnikiem, który poradzi sobie w trudnych sytuacjach na boisku, a i zmiana pozycji była na początku dla mnie ciężka. Mocno teraz pracuję nad poprawą lewej nogi, by w przyszłości nie miało znaczenia, na której stronie trener mnie wystawi, a ja będę mógł przynosić zespołowi jak najwięcej pożytku - opowiada młody obrońca.

Od lata 2019 roku mieszka on we Wronkach, w których najpierw trenował pod okiem szkoleniowców Marcina Kardeli i Jędrzeja Łągiewki w trampkarzach, a obecnie trenera Bartosza Bochińskiego już w ekipie juniorów młodszych. Mistrzem jesieni swojej grupy zostawał jeszcze w tej pierwszej drużynie, a to osiągnięcie powtórzył w świetnym stylu wraz z zespołem do lat 17 w ostatnich tygodniach. - Jestem dumny z całej naszej drużyny, że wygraliśmy wszystkie mecze, a ja także przyczyniłem się do tego sukcesu poprzez swój wkład w tych spotkaniach. Czuję jedynie niedosyt, że mimo wielu dogodnych sytuacji nie udało mi się jeszcze zdobyć bramki, ale to jeden z kolejnych celów do zrealizowania na rundę wiosenną. Nie stawiam sobie żadnych ograniczeń i zawsze dążę do doskonałości w tym, co robię - zapewnia 15-latek.

Dzięki grze w Lechu spełnia swoje marzenia z dzieciństwa i nie kryje, że dzięki szkoleniu na najwyższym poziomie liczy na ich realizację kolejnych z nich. Tym bardziej, że poprzeczkę stawia sobie bardzo wysoko. - Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy z Lechem. Myślę, że pomoże mi w rozwijaniu moich umiejętności i doskonaleniu mojej osobowości. Dziękuję mu bardzo za zaufanie i mam nadzieję, że oddam to swoją grą na boisku - podsumowuje Goc.

Następne mecze

Sobota 17.04 godz.17:30
Raków Częstochowa
vs |
Lech Poznań
Wtorek 20.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij