2021-01-14 13:32 Wiktoria Łabędzka, Maciej Sypuła , fot. Przemysław Szyszka

Debiutanci w Belek: Norbert Pacławski

Młodość - to nieodłączny element zgrupowań Lecha Poznań. Stawiających pierwsze poważne kroki w karierze graczy nie brakuje także w tureckim Belek. - Spodziewałem się tego, że będzie ciężko. Lech to duży klub, gdzie nigdy się nie odpuszcza. Staram się dawać z siebie wszystko, co mam nadzieje zaprocentuje. Idzie to w dobrym kierunku - uważa jeden z nich, Norbert Pacławski.

Norbert Pacławski to - obok Antoniego Kozubala - najmłodszy zawodnik z powołaniem na obóz przygotowawczy w tureckim Belek. Szybkość, dobre wykończenie oraz dynamika - te właśnie cechy usłyszymy, gdyby zapytać trenerów o zdolności szesnastoletniego napastnika. Zawodnika można było znaleźć na boiskach treningowych Stadionu Poznań w grudniu, lecz wylot na zgrupowanie to pierwsza tak poważna szansa, by zaprezentować się na tle starszych kolegów. - Spodziewałem się tego, że będzie ciężko. Lech to duży klub, gdzie nigdy się nie odpuszcza. Staram się dawać z siebie wszystko, co mam nadzieje zaprocentuje. Idzie to w dobrym kierunku - uważa Pacławski.

Przybliżmy nieco sylwetkę szesnastolatka: Pacławski to ubiegłoroczny debiutant na szczeblu centralnym. Można było go zobaczyć w bardzo ciekawym, szczególnie ze względu na skład personalny, spotkaniu krajowego pucharu drugiego zespołu z Elaną Toruń, kiedy to właśnie zdobyta przez niego bramka okazała się kluczową. Sezon 2020/21 zdaje się być przełomowym w karierze napastnika, który łącznie może pochwalić się jedenastoma grami dla ekipy rezerw Lecha Poznań. - Mam kilka występów na szczeblu centralnym, w ekipie rezerw, ale to (treningi z pierwszym zespołem - przyp.red.) zupełnie inny poziom, a przede wszystkim dużo szybsza piłka - przyznaje.

Choć wśród zawodników będących w Belek, liczną grupę stanowi właśnie młodzież, może ona liczyć na wsparcie doświadczonych kolegów.

- Tak naprawdę możemy liczyć na każdego, bo chłopacy chcą nam pomóc, coś pokazać, abyśmy byli coraz lepsi. To dużo znaczy. Dobrze się nami zaopiekowano - twierdzi zainteresowany, po czym dopowiada, kogo poczynienia uważnie śledzi na treningach. Jak na napastnika przystało, chcącego uczyć się od topowych graczy, odpowiedź nie mogła być inna. - Staram się podpatrzeć każdego, ale oczywiste, że na Mikaela zwracam najwięcej uwagi - komentuje.

Szkoleniowiec Dariusz Żuraw bacznie przygląda się młodym podopiecznym. Co może powiedzieć o Pacławskim po tych kilku tygodniach? - Norbert to "9", choć sprawdzamy go również na skrzydle. Bardzo szybki, dynamiczny, z dobrym wykończeniem, które go cechuje. Doskonale potrafi odnaleźć się przy prostopadłym podaniu - opisuje zawodnika szkoleniowiec Lecha. - Mamy nadzieję, ze względu na młody wiek, że zyska jeszcze kilka centymetrów - dodaje z uśmiechem.

Następne mecze

Piątek 26.02 godz.20:30
Warta Poznań
vs |
Lech Poznań
Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij