Dariusz Skrzypczak

Dariusz Skrzypczak przez lata znany był kibicom Lecha Poznań z piłkarskich boisk, ponieważ przez prawie dekadę występów z kolejowym herbem na piersi zgromadził na swoim koncie prawie 300 występów w niebiesko-białych barwach. Po wielu latach spędzonych w Szwajcarii powrócił do Poznania i od maja 2019 roku pełni funkcję drugiego trenera w sztabie szkoleniowym Dariusza Żurawia.   

Pochodzący z Rawicza Dariusz Skrzypczak ma za sobą bogatą piłkarską karierę. Do Lecha Poznań trafił w bardzo młodym wieku, a w pierwszym zespole zadebiutował mając zaledwie szesnaście lat. Był to początek prawie dziesięcioletniej gry Skrzypczaka w niebiesko-białych barwach i w tym czasie zdobył z Kolejorzem trzy mistrzostwa Polski oraz dwa Superpuchary.

Karierę piłkarską kończył w Szwajcarii, gdzie następnie rozpoczął pracę jako szkoleniowiec. Przez lata m.in. współpracował ze Szwajcarskim Związkiem Piłki Nożnej, gdzie odpowiadał za edukację trenerów zaczynających pracę w zawodzie opiekunów grup piłkarskich. Licencję UEFA PRO uzyskał w roku 2018.

- Jego lechowa tożsamość będzie dla nas nieoceniona w kontekście wprowadzania do naszego zespołu młodych piłkarzy. Tym bardziej cieszymy się, że Darek oprócz swojego cennego doświadczenia piłkarskiego i trenerskiego może podzielić się z nimi również tym związanym ściśle z naszym klubem. W Szwajcarii mógł pochwalić się sporą renomą, prowadził wykłady dla młodych trenerów i był bardzo szanowany w środowisku piłkarskim - zaznacza dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

Następne mecze

Piątek 26.02 godz.20:30
Warta Poznań
vs |
Lech Poznań
Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij