2018-12-10 16:39 Lt.

Wymiana murawy wkrótce

W przerwie zimowej, prawdopodobnie na początku stycznia, ruszy wymiana murawy, a także podłoża płyty głównej Stadionu Poznań. Termin rozpoczęcia prac jest zależny przede wszystkim od warunków atmosferycznych.

- Decyzja o wymianie nawierzchni stadionowego boiska zapadła już jakiś czas temu, jednak z ostatecznym ogłoszeniem jej wstrzymaliśmy się do momentu rozegrania ostatniego meczu. Gdyby nie koncert, który odbędzie się 27 grudnia przy Bułgarskiej i będzie w nim uczestniczyło ponad 30 tysięcy widzów, mogłaby się odbyć znacznie wcześniej. W tej sytuacji pierwszym możliwym terminem był początek przyszłego roku - mówi rzecznik Lecha, Łukasz Borowicz.

Planowane prace to nie tylko wymiana wierzchniej, tej najbardziej widocznej części płyty głównej. To również kompleksowa wymiana podłoża, które ma ułatwić prace nad pielęgnacją murawy w przyszłości. Aktualnie wykorzystywana trawa została w znacznej części wymieniona wiosną 2016 roku.

Zimowe roboty rozpoczną się prawdopodobnie na początku stycznia. Ich start jest uzależniony od warunków atmosferycznych panujących nie tylko w Poznaniu. Wciąż nie wiadomo czy murawa zostanie zakupiona w Polsce czy zagranicą, co może być również uzależnione od przymrozków i możliwości wycięcia trawy na plantacji.

Następne mecze

Niedziela 23.02 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij