2018-05-21 09:05 Wiktoria Łabędzka , PC Adam Ciereszko

Grali wypożyczeni lechici: Gol Kurminowskiego

Dawid Kurminowski w miniony weekend zdobył trzecią bramkę w barwach MFK Zemplín Michalovce. Ogółem aż ośmiu zawodników wypożyczonych z Kolejorza wystąpiło w spotkaniach swoich drużyn.

Dawid Kurminowski w minioną sobotę zdobył swoją trzecią bramkę w barwach słowackiego MFK Zemplín Michalovice. To trafienie nie wystarczyło jednak, aby jego zespół odniósł zwycięstwo. Napastnik wypożyczony z Kolejorza rozegrał pełne 90 minut.

Przy okazji meczu 32. kolejki pierwszej ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec, a Podbeskidziem Bielsko-Biała spotkali się Tymoteusz Puchacz oraz Paweł Tomczyk. Dla obrońcy było to kolejne pełne spotkanie rozegrane na wypożyczeniu. W sumie ma ich trzynaście. Napastnik wszedł natomiast z ławki rezerwowych w 56. minucie i nie zdołał wpłynąć w sposób znaczący na przebieg spotkania, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:0.

Szymon Pawłowski nie pomógł Bruk-Betowi Termalice Nieciecza w odniesieniu zwycięstwa, które dawałoby jej utrzymanie się w ekstraklasie. Skrzydłowy zaliczył bezbarwny występ i został zmieniony w 80. minucie spotkania przeciwko Piastowi Gliwice. To spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Piasta, który na ostatniej prostej wyprzedził w tabeli zespół swojego rywala i utrzymał się w lidze.

Dariusz Formella oraz Mateusz Lis wystąpili w zremisowanym 0:0 przez Raków Częstochowa spotkaniu przeciwko Olimpii Grudziądz. 22-letniemu pomocnikowi niewiele zabrakło, aby wpisać się na listę strzelców. W meczu drugiej ligi wystąpił natomiast Marcin Wasilewski. Jego Znicz Pruszków zremisował z Rozwojem Katowice 3:3. Obrońca rozegrał pełne 90 minut.

Sebastian Jarosz wypożyczony do zespoły juniorów starszych Warty Poznań wszedł z ławki w wygranym przez „Zielonych” meczu 1:0 z Miedzią Legnica U19. Na boisku spędził 35. minut. Na swoją szansę czeka nadal Miłosz Mleczko, który po raz kolejny był rezerwowym w spotkaniu Puszczy Niepołomice.