2021-11-25 10:19 Karol Jaroni , PC Damian Garbatowski

Zwycięstwo DWL oraz udany początek ligi futsalistów

W minioną niedzielę o godzinie 18:00 zarówno na stadionie przy ulicy Gdańskiej 1 jak i w hali CityZen przy ulicy Droga Dębińska rozbrzmiały pierwsze gwizdki w spotkaniach ligowych Drużyny Wiary Lecha oraz sekcji futsalu Wiary Lecha. Oba zespoły podchodziły do swoich meczów zranione ostatnimi porażkami i w obu przypadkach spotkanie zakończyło się triumfem lechitów.

Powrót na zwycięskie tory Drużyny Wiary Lecha

Po dwóch meczach bez wygranej Wiara Lecha w stu procentach wykonała swoje zadanie i pokonała Concordię 3:1. Kibole zdominowali boiskowe wydarzenia, ale długo nie potrafili postawić kropki nad i. Po dwudziestu minutach wygrywali 2:0. Oba gole zdobył Dawid Kaczmarek raz uderzając zza pola karnego i raz wykorzystując zagranie Marcina Mazurka. Gdy wydawało się, że do przerwy lechici będą prowadzić 2:0 to gola strzeliła Concordia. Zamknąć mecz udało się dopiero w 85. minucie. Bardzo dobrze dysponowanego bramkarza gości strzałem z rzutu wolnego ponownie pokonał Kaczmarek. Wiara Lecha wygrała 3:1 i po kilkudziesięciu godzinach wróciła na pozycję wicelidera.

W sobotę o godzinie 14:00 na stadionie przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu Kibole zmierzą się z bezpośrednim rywalem w walce o mistrzostwo V. ligi, liderującą Notecią Czarnków, do której lechici tracą 6 punktów. Kiboli Kolejorza czeka najważniejsze spotkanie w tej rundzie.

- Wiemy, o co gramy w tym sezonie i każda kolejka ligowa to szansa na 3 punkty, więc nie chcę traktować tego meczu jako być albo nie być. Przed nami jeszcze runda rewanżowa i jeszcze wiele punktów na zdobycia. Na sezon patrzę jak na bieg długodystansowy. Mam nadzieję, że w sobotę, w kolejnym etapie tego biegu, dopiszemy sobie kolejne trzy punkty i przybliżymy się wyznaczonego celu - mówi trener Drużyny Wiary Lecha, Łukasz Kubiak przed ostatnim meczem rundy jesiennej.

WIARA LECHA - CONCORDIA MUROWANA GOŚLINA 3:1 (1:1)

Bramki: Kaczmarek (8., 20., 85.) - (45.)

Wiara Lecha: Michał Pecold - Patryk Olaszczyk, Błażej Telichowski, Kuba Kałżyński (72. Dominik Bednarek) - Marcin Daniel (72. Dawid Czerniejewicz), Hubert Wołąkiewicz, Jakub Wilk, Tomasz Smura (72. Sławomir Makowski), Krzysztof Szenfeld (42. Eryk Lubieniecki) - Dawid Kaczmarek (90. Piotr Makowski), Marcin Mazurek (65. Kacper Dolski)

Porażka w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski i zwycięstwo na inaugurację ligi

Sekcja futsalu Wiary Lecha przegrała półfinałowe spotkanie z Calcio Wągrowiec (6:2) i pożegnała się z Pucharem Polski. Potyczkę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po dziewięciu minutach wygrywali 1:0, a tuż przed przerwą podwyższyli prowadzenie na 2:0. Lechici starali się doprowadzić choćby do wyrównania, ale zaporą nie do przejścia okazał się znakomicie dysponowany golkiper Calcio. Niebiesko-biali zdołali dwukrotnie trafić do bramki Wągrowczan za sprawą uderzeń Jacka Sandera i Wojciecha Tabiszewskiego, lecz ostatecznie mecz 1/2 finału Pucharu Polski zakończył się zwycięstwem Calcio Wągrowiec 6:2 i awansem tej drużyny do finału, w którym zmierzą się z Lajszner Team Kościan.

Cztery dni po pucharowej porażce Wiara Lecha rozpoczęła rozgrywki III Ligi, podejmując Tarnovię Tarnowo Podgórne. Niebiesko-biali pewnie prowadzili do przerwy 3:0 po bramkach Piotra Jabłeckiego, Mateusza Jedlińskiego oraz Jacka Sandera. Po zmianie stron lechici poszli za ciosem podwyższając wynik za sprawą Oskara Ganowskiego, Radosława Majewskiego oraz ponownie Sandera i Jedlińskiego. Po siódmym trafieniu niebiesko-białych przyszedł czas na przebudzenie gości, którzy zdobyli 4 bramki. Wynik meczu na 9:4 ustalili Maciej Manelski i Łukasz Norek. Zespół trenera Jacka Sandera został liderem III ligi.

W 2. kolejce III ligi Wiara Lecha zagra w Pniewach z rezerwami ekstraklasowych Red Dragons. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 27 listopada o godzinie 12.

CALCIO WĄGROWIEC - WIARA LECHA 6:2 (2:0)

Bramki dla Wiary Lecha: Sander (28.), Tabiszewski (35.)

Wiara Lecha: Michał Mielniczek - Jacek Sander, Oskar Ganowski, Piotr Jabłecki, Marcin Antczak, Mateusz Jedliński, Maciej Smuniewski, Marcin Janas, Marcin Surowiec, Łukasz Norek, Maciej Manelski

WIARA LECHA - TARNOVIA TARNOWO 9:4 (3:0)

Bramki dla Wiary Lecha: Jabłecki (13.), Sander (15.,31.), Jedliński (19., 33.), Ganowski (24.), Majewski (34.), Manelski (35.), Norek (39.)

Wiara Lecha: Michał Mielniczek, Paweł Cybulski - Jacek Sander, Oskar Ganowski, Piotr Jabłecki, Marcin Antczak, Mateusz Jedliński, Marcin Janas, Marcin Surowiec, Łukasz Norek, Maciej Manelski, Łukasz Cendalski, Radosław Majewski