2024-03-23 14:03 Lech Poznań , PC Adam Jastrzębowski

Wicelider pokonany

W meczu 15. kolejce Orlen 1. Ligi zawodniczki Lecha Poznań UAM wygrały na własnym obiekcie z Energą Checz Marcus Gdynia 2:1. Bramki dla Kolejorza zdobyły Zofia Wojciechowska oraz Sara Jóźwiak.

Przed Niebiesko-Białymi intensywny tydzień. Zawodniczki Kolejorza w pięć dni rozegrają bowiem dwa ligowe spotkania na swoim obiekcie. Pierwsze z nich odbywało się w sobotę w samo południe. Rywalkami lechitek był wicelider tabeli - Energa Checz Marcus Gdynia, który jednak na wyjazdach nie radzi sobie tam imponująco jak w starciach domowych, w których odnotował siedem zwycięstw, bez remisu i porażki.

I to było widać od początku spotkania, bowiem przewagę miały zawodniczki prowadzone przez trenerkę Alicję Zając. Swój dobry okres udokumentowały trafieniem w 20. minucie meczu, kiedy Zofia Wojciechowska po otrzymaniu piłki ruszyła w kierunku pola karnego gdynianek, zakręciła kilka razy piłkarkami Checzu i pokonała bramkarkę rywalek strzałem z bliskiej odległości.

Kolejne minuty były bardziej wyrównane, ale na przerwę to lechitki schodziły z jednobramkowym prowadzeniem. Druga połowa wyglądała już nieco inaczej i to zawodniczki z Gdyni miały więcej z gry. W końcu z ich akcji przyniosła oczekiwany przez nich skutek – jedna z piłkarek Kolejorza zagrała w swoim polu karnym ręką, a rywalki „jedenastkę” zamieniły na bramkę.

W kolejnych minutach Niebiesko-Białe miały szansę na ponowne wyjście na prowadzenie po próbach Martyny Lechny, która ostatecznie była na pozycji spalonej czy Mai Kuleczki z rzutu wolnego, w tej sytuacji dobrze spisała się defensywa gdynianek. Pod koniec meczu lechitki miały sporo szczęścia, bo drużyna Checzu po dobrej akcji trafiła ostatecznie w słupek. I w końcu ostatnie słowo należało do poznanianek! Dominika Kubka oddała strzał z okolicy 30 metra, bramkarka gości odbiła piłkę, a do futbolówki dobiegła Sara Jóźwiak, która chwilę wcześniej weszła na boisko, i wyprowadziła Kolejorza na prowadzenie.

Niebiesko-Białe ostatecznie dopisały do swojego konta bardzo ważne trzy punkty i w 2024 roku są niepokonane. Kolejne domowe spotkanie rozegrają już w środę, 27 marca o 17:00. Wówczas podejmą przy ul. Zagajnikowej - w zaległym starciu - KKP Sportis Bydgoszcz.

Lech Poznań UAM - Energa Checz Marcus Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Wojciechowska (20.), Jóźwiak (87.) - (66. - karny)

Lech Poznań UAM: Anna Laskowska - Monika Poniedziałek, Zuzanna Sawicka, Maja Kuleczka - Zofia Wojciechowska (63. Małgorzata Jurek), Zofia Porada, Alicja Piechocka, Julia Przybył (87. Sara Jóźwiak) - Matylda Kościelak, Marika Purgacz (54. Martyna Lechna), Klaudia Wojtkowiak (63. Dominika Kubka)