2018-05-05 18:15 Adrian Gałuszka , PC Marcin Rajczak

Trampkarze przegrywają po szalonym meczu

W swoim dziewiątym wiosennym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 trampkarze Lecha Poznań przegrali w sobotę w Popowie z Pogonią Szczecin 3:6. Bramki dla zespołu trenera Huberta Wędzonki zdobyli Damian Kołtański, Patryk Gogół oraz Filip Borowski.

Sobotnia rywalizacja z Portowcami nie rozpoczęła się po myśli młodych lechitów. Po jedenastu minutach przegrywali oni już bowiem różnicą dwóch trafień, których autorami byli zawodnicy gości, Hubert Turski oraz Kacper Kozłowski. Po dwóch mocnych ciosach gospodarze próbowali się otrząsnąć, jednak w tej połowie nie udało im się jeszcze zminimalizować strat i na przerwę udali się z wynikiem 0:2.

Po wznowieniu gry to przyjezdni potrafili kolejny raz zaskoczyć defensywę Lecha, a drugi już raz tego dnia uczynił to Turski. Na odpowiedź bramkową niebiesko-białych tym razem nie trzeba było długo czekać, a do bramki rywali trafiali napastnik Damian Kołtański oraz pomocnik Patryk Gogół. Nastąpiła wymiana ciosów, bo jako następna gola strzeliła Pogoń, ale ponownie bramkę kontaktową zdobyli gospodarze za sprawą obrońcy Filipa Borowskiego. Skuteczność tego dnia była jednak sprzymierzeńcem graczy z Zachodniopomorskiego, którzy w końcowych minutach jeszcze dwukrotnie pokonywali golkipera trampkarzy, Krzysztofa Bąkowskiego.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:6 (0:2)

Bramki: Kołtański (51), Gogół (55), Borowski (64) - Turski (5, 45, 67), Kozłowski (11, 60, 75)

Lech Poznań: Krzysztof Bąkowski - Jędrzej Strózik, Filip Borowski (75. Krystian Palacz), Kamil Ziętkowski - Karol Fietz (55. Michał Marszałkiewicz), Patryk Gogół, Antoni Kozubal (50. Kacper Sommerfeld), Mateusz Stochniałek (75. Kacper Żmudź), Filip Wilak (50. Filip Karwacki), Igor Ławrynowicz (65. Norbert Pacławski) - Damian Kołtański