2023-10-17 19:57 Lech Poznań , PC Łukasz Grochala/Cyfrasport

Szymczak z kolejnymi golami w kadrze

Reprezentacja Polski do lat 21 we wtorkowe popołudnie zagrała trzecu mecz w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni wygrali z Estonią 5:0, a na boisku pojawiło się dwóch zawodników Lecha Poznań - Filip Marchwiński oraz Filip Szymczak. Dwa z goli w tym spotkaniu strzelił drugi z wymienionych wcześniej zawodników Kolejorza.

Mecz, który odbył się w Stalowej Woli, od początku był właściwie pod dyktando gospodarzy. Polacy szybko, bo w 8. minucie otworzyli wynik tego starcia, a do końca pierwszej połowy mogli cieszyć się z kolejnych dwóch goli. Autorem tego ostatniego trafienia był zawodnik Lecha Poznań - Filip Szymczak, który bardzo czujnie zachował się pod bramką rywali i dobił odbity wcześniej strzał Kajetana Szmyta. Wychowanek Kolejorza na listę strzelców wpisał się również w drugiej połowie spotkania i ogólnie warto zauważyć, że Szymczak ma patent na kadrę Estonii, ponieważ we wrześniu w pierwszym pojedynku obu tych drużyn strzelił gola na wagę trzech punktów.

Obaj zawodnicy Lecha pojawili się w wyjściowej jedenastce i spędzili na murawie 45 oraz 62 minuty. Marchwiński tuż przed rozpoczęciem drugiej połowy został zmieniony przez Jana Biegańskiego, z kolei Szymczak przez Szymona Włodarczyka. Jeśli chodzi o sytuację w tabeli, to Biało-Czerwoni z kompletem zwycięstw zajmują pierwsze miejsce.

Polska U-21 - Estonia U-21 5:0 (3:0)

Bramki: Rakoczy (8.), Zalewski (22.), Szymczak (44., 57.), Pieńko (72.)

Polska: Kacper Tobiasz - Arkadiusz Pyrka (46. Dominik Marczuk), Łukasz Bejger, Ariel Mosór, Kasjan Lipkowski, Nicola Zalewski - Kajetan Szmyt (62. Aleksander Buksa), Mateusz Łęgowski, Filip Marchwiński (46. Jan Biegański), Michał Rakoczy (71. Tomasz Pieńko) - Filip Szymczak (62. Szymon Włodarczyk)