2023-09-12 19:57 Lech Poznań , PC Przemysław Szyszka

Szymczak z golem przeciwko Estonii

Reprezentacja Polski do lat 21 we wtorkowe popołudnie rozegrała drugi mecz w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni wygrali z Estonią 1:0, a na boisku pojawiło się dwóch zawodników Lecha Poznań - Filip Marchwiński oraz Filip Szymczak. Jedynego gola spotkania strzelił drugi z zawodników Kolejorza.

Pierwsza połowa meczu była dosyć wyrównana, a na przerwę drużyny schodziły z bezbramkowym remisem. Sytuacja niewiele zmieniła się po zmianie stron, bo nadal obie drużyny stworzyły sobie zaledwie kilka okazji do zdobycia bramki. Sytuacja na szczęście zmieniła się w ostatnim kwadransie starcia - Filip Szymczak wykorzystał jedno z dośrodkowań kolegi z drużyny i po strzale głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Polacy po dwóch grupowych meczach z kompletem punktów są na pierwszym miejscu w tabeli. Druga Bułgaria (stan na wtorek na godzinę 20:00) ma o dwa "oczka" mniej. Jeśli chodzi o występy graczy Kolejorza, to Filip Marchwiński oraz Filip Szymczak spędzili na murawie odpowiednio 90 oraz 88 minut, z kolei trzeci powołany lechita Maksymilian Pingot całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Estonia U-21 - Polska U-21 0:1 (0:0)

Bramka: Szymczak (81.)

Polska: Kacper Tobiasz - Ariel Mosór, Patryk Peda, Łukasz Bejger - Bartłomiej Kłudka (74. Arkadiusz Pyrka), Mateusz Łęgowski, Jan Biegański (63. Szymon Włodarczyk), Michał Rakoczy (74. Maximillian Oyedele), Kajetan Szmyt (63. Tomasz Wójtowicz) - Filip Marchwiński, Filip Szymczak (88. Aleksander Buksa)