2009-02-22 00:00 krzyż

Sparing: Lech Poznań - Korona Kielce 1:1

W meczu sparingowym Lech Poznań zremisował z Koroną Kielce 1:1. Bramkę dla Kolejorza zdobył Tomasz Bandrowski. Niestety w 20 minucie po starciu z Radosławem Janukiewiczem boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Sławomir Peszko. Jego występ w meczu z Udinese stoi zatem pod znakiem zapytania.

Mecz rozgrywany był na zaśnieżonej płycie boiska co bardzo ograniczyło poczynania zawodników. Obie drużyny miały duży problem z przeprowadzaniem ładnych akcji i na bosiku często rządził przypadek. Pierwszą groźną sytuację miała Korona w 12 minucie, ale uderzenie Kiełba obronił Turina. W 20 minucie po przypadkowym zderzeniu z Janukiewiczem, kontuzji doznał Sławomir Peszko i jego miejsce na boisku zajął Łukasz Białożyt. Jak groźny jest uraz "Peszkina" wykażą poniedziałkowe badania. Minutę później w dobrej sytuacji znalazł się Stilic, ale jeszcze lepiej interweniował golkiper.
Chwilę po przerwie zaatakowali kielczanie, ale mimo sporego zamieszania pod bramką Kolejorza, piłka nie znalazła drogi do siatki. Lech odpowiedział w 53 minucie. Zagranie Tanevskiego i niezdecydowanie defensorów Korony wykorzystał Tomasz Bandrowski, który w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem Cierzniaka. Od tego momentu na boisku zdecydowanie przeważała Korona. Sygnał do ataku dał Cichos, ale w 68 minucie jego uderzenie obronił Kotorowski, a minutę później napastnik gości spudłował. w 76 minucie Kotorowski obronił uderzenie Nowaka z dystansu. Minutę później jedna z nielicznych kontr poznaniaków, ale Golik uderzył niecelnie po bardzo dobrym podaniu Wilka. W 81 minucie bramkarza Lecha próbował zaskoczyć Kuzera, ale strzelił za słabo. Trzy minuty później było już 1:1. Dośrodkowanie Nowaka, akcję zamknął Ernest Konon i nie dał szans "Kotorowi". Na dwie minuty przed końcem Konon mógł przechylić szalę zwycięstwa, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował Kikut i mecz zakończył się remisem 1:1.

Lech Poznań - Korona Kielce 1:1 (0:0)
Bramki: 53. Bandrowski - 84. Konon

Lech: Turina (46. Kotorowski) - Kikut, Bosacki (46 Kucharski), Arboleda (46. Tanevski), Djurdevic (46. Henriquez) - Bandrowski, Injac (46. J. Wilk), Stilic (46. Golik), Murawski (46. Handzic), Cueto - Peszko (21. Białożyt)

Korona: Janukiewicz (46. Cierzniak) - Kuzera, Nawotczyński (46 Bednarek), Hernani, Szyndrowski - C. Wilk (60. Nowak), Kiełb (46. Łatka), Sobolewski (60. Kozubek), Michałek (46. Konon) - Edi (46. Zganiacz), Gawęcki (60. Cichos)