2018-05-12 19:40 Adrian Gałuszka , PC Marcin Rajczak

Rezerwy gromią Wdę

W spotkaniu 28. kolejki trzeciej ligi drugi zespół Lecha Poznań wygrał w sobotę w Świeciu z Wdą 5:1. Hat-trickiem w tym starciu popisał się Vernon De Marco. Po tym meczu ekipa rezerw zajmuje siódmą pozycję w tabeli grupy II.

Pojedynek z czternastą w stawce Wdą lechici rozpoczęli od kolejnych skutecznych ataków i już po dwudziestu pięciu minutach mogli pochwalić się dwubramkowym prowadzeniem. Najpierw po niespełna kwadransie celnym strzałem z 25 metrów z rzutu wolnego popisał się De Marco. Ten sam zawodnik ponownie zapisał trafienie na swoim koncie po nieco ponad dziesięciu minutach. Po krótko rozegranym rzucie rożnym w kierunku długiego słupka dośrodkowywał Jakub Serafin. Tam znalazł się Jakub Moder, który zaliczył asystę przy celnym uderzeniu głową Argentyńczyka.

Gospodarze potrafili odpowiedzieć golem kontaktowym z rzutu karnego, jednak niebiesko-biali jeszcze przed przerwą trafili po raz trzeci. Tym razem sami dzięki skrzydłowemu Tomaszowi Kaczmarkowi wywalczyli "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Dariusz Dudka. Tym samym to przyjezdni na przerwę udali się znacznie bardziej spokojni od swoich rywali.

Po zmianie stron piłka trzepotała w siatce jeszcze dwukrotnie, a za każdym razem piłkę z niej wyjmował bramkarz gospodarzy. W 74. minucie dwójkową akcję przeprowadził Tymoteusz Klupś wraz z atakującym, Krzysztofem Kołodziejem, którą wykończył z ostrego kąta pierwszy z nich. Na siedem minut przed końcem hat-trick skompletował De Marco. Bardzo dobrze dośrodkowywał w tej sytuacji Klupś, a wypożyczony ze Slovana Bratysława defensor nie miał problemów ze zdobyciem swojej trzeciej bramki.

- Ważne, że udało nam się dziś szybko odpowiedzieć bramką na trafienie rywali. Cieszy nas, że potrafiliśmy wykorzystywać swoje okazje. Wynik mógł być jeszcze wyższy, gdybyśmy w decydujących momentach zachowali więcej koncentracji. Po raz kolejny Vernon robi różnicę w naszym meczu, ale to samo można powiedzieć chociażby o Tomku Kaczmarku czy Tymku Klupsi, który wrócił na dobre tory - podkreślał po końcowym gwizdku trener drugiej drużyny, Ivan Djurdjević.

Wda Świecie - Lech II Poznań 1:5 (1:3)

Bramki: (37) - De Marco (14, 25, 83), Dudka (42 – karny), Klupś (74)

Lech II Poznań: Bartosz Mrozek – Jan Andrzejewski (79. Szymon Zalewski), Dariusz Dudka, Vernon De Marco – Jakub Pawlicki, Tymoteusz Klupś, Jakub Moder (79. Kacper Andrzejewski), Tomasz Kaczmarek (79. Oskar Nowak), Jakub Serafin – Arkadiusz Kaczmarek, Krzysztof Kołodziej (79. Michał Cywiński)