2006-09-16 00:00 maciej

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:3

Piłkarze Lecha Poznań wreszcie zdobyli komplet punktów. W siódmej kolejce Orange Ekstraklasy w Szczecinie pokonali Pogoń 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla piłkarzy poznańskiego Lecha. Już w piątej minucie meczu Piotr Reiss zagrał idealną prostopadłą piłkę do Zbigniewa Zakrzewskiego, ten odważnie wbiegł między dwóch obrońców i strzelił obok starającego się ratować sytuację Radosława Majdana. W pierwszej połowie spotkania początkowo gra była wyrównana, a z upływem czasu coraz lepiej radzili sobie piłkarze Pogoni i chwilami pod polem karnym było bardzo gorąco. Gra momentami była bardzo twarda. Tylko w pierwszej połowie aż trzykrotnie na boisko musieli wbiegać masażyści Lecha Poznań. Szczególnie nerwowo w obozie Kolejorza zrobiło się, gdy długo na boisku leżał Krzysztof Kotorowski, który rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie.

Po przerwie piłkarze Pogoni coraz groźniej atakowali bramkę Lecha, ale to Lech strzelili drugiego gola. W 52 minucie piłkę przed polem karnym przyjął sobie Arkadiusz Bąk, zdecydował się na silne uderzenie i piłka wpadła do bramki tuż przy prawym słupku. Portowcy" ruszyli zatem do zdecydowanego ataku i to przyniosło efekt w 71 minucie. Po składnej akcji całego zespołu piłkę w polu karnym przyjął sobie Anderson i z najbliższej odległości pokonał Kotorowskiego. Kontaktowa bramka dodała gospodarzom wiatru w żagle i wydawało się, że kolejny gol dla Pogoni jest tylko kwestią czasu. Jednak wtedy lechici pokazali charakter i wyprowadzili jedną kontrę, która okazała się zabójcza. Prawą stroną boiska ruszył Maciej Scherfchen, zagrał piłkę w narożnik pola karnego do Bąka, ten wypatrzył na 6 metrze Piotra Reissa i kapitan Kolejorza ustalił wynik spotkania. Na to trafieni Pogoń nie była już w stanie odpowiedzieć. W końcówce meczu nerwy puściły jeszcze Batacie, który za uderzenie Macieja Scherfchena zobaczył czerwoną kartkę.

Bramki: 5.Zakrzewski, 52.Bąk, 88.Reiss (Lech) - 71.Anderson (Pogoń)

Sędziował: T.Witkowski (Warszawa)

Widzów: 10.000 (650 z Poznania)

Pogoń: Majdan - Ze Roberto, Julcimar, Batata, Cruz - Leandro (65. Grosicki), Łabędzki, Trałka (46. Lilo), Anderson - Elton (65. Amaral), Edi

Lech: Kotorowski - Drzymont, Bosacki, Wasilewski, Wojtkowiak - Quintero (80. Scherfchen), Murawski, Bąk, Wilk (71. Zając) - Zakrzewski, Reiss (89. Wachowicz)