Piłkarzy Lecha Poznań czeka w tym tygodniu wyjazd na mecz w Lidze Konferencji z Lincoln Red Imps FC. Wyprawa na Gibraltar potrwa od środy do piątku, a kulminacyjnym momentem będzie oczywiście czwartkowe spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 21.
Początkowo wydawało się, że mistrz Gibraltaru swoje boje w fazie ligowej rozgrywać będzie w portugalskim Faro. UEFA jednak dopuściła ostatecznie Europa Point Stadium i stąd lechitów czeka podróż do brytyjskiego terytorium zamorskiego. To z logistycznego punktu widzenia postawiło sporo wymagań. Najważniejsza była decyzja dotycząca tego, gdzie lądować. Port lotniczy w Gibraltarze przyjmuje tylko rejsowe samoloty lecące z Wielkiej Brytanii. Okazało się jednak, że jest możliwość podróżowania bezpośrednio również czarterem.
To mocno ułatwiło, bo dojazd z hiszpańskiej Malagi, gdzie jest najbliższe międzynarodowe lotnisko, zajmuje co najmniej półtorej godziny. A może być nawet więcej. Tym bardziej, że później przez granicę hiszpańsko-gibraltarską należałoby przejść pieszo i przenieść bagaże, bo autokar nie zostałby wpuszczony ze względu na brak miejsc parkingowych, a także ograniczonych ulic. Stąd na samym Gibraltarze zespół Nielsa Frederiksena będzie poruszać się nietypowo, bo kilkunastoosobowymi busami.
Lot na Gibraltar zaplanowany jest w środę o godzinie 10, na miejscu mistrzowie Polski zameldują się około godziny 14. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu znajduje się Victoria Stadium, czyli domowy stadion Lincoln Red Imps FC. Mecz odbędzie się jednak na dopuszczonym do rozgrywek międzynarodowych Europa Point Stadium, to na samym końcu skały gibraltarskiej i choć ten skrawek kontynentu jest bardzo niewielki to dojazd z hotelu zajmuje co najmniej kwadrans i to pod warunkiem, że nie ma korków, a one są na porządku dziennym.
Jeśli chodzi o środowe aktywności, to w środę o godzinie 18 odbędzie się oficjalna konferencja prasowa trenera Frederiksena, a także jednego z zawodników Kolejorza. Pół godziny później drużyna zapozna się natomiast ze sztuczną nawierzchnią boiska na Europa Point Stadium. W czwartek o godzinie 21 wybrzmi pierwszy gwizdek sędziego. W piątek lechici będą na miejscu trenować, a po południu odlecą do Poznania. W sobotę czeka ich wyjazd autokarem do Warszawy na starcie z Legia w PKO BP Ekstraklasie.
Next matches
Thursday
23.10 godz.21:00Sunday
26.10 godz.20:15Recommended
Subscribe