2023-03-18 14:09 Adrian Garbiec , PC Przemysław Szyszka

Lechitki na remis

Lech Poznań UAM nieoczekiwanie zremisował z PTC Pabianice 1:1. Liderki drugiej ligi straciły punkty po raz pierwszy w tym sezonie na własnym boisku. Oba gole padły w drugiej połowie.

Lechitki przystępowały do tego meczu po dwóch ważnych zwycięstwach nad WAP Włocławek (3:0) i Ostrovią Ostrów Wielkopolski (2:1). Z kolei PTC Pabianice rozpoczęło rundę wiosenną od porażki. Zespół z województwa łódzkiego nie poprawił tym samym swojej sytuacji w tabeli i przed tą potyczką zajmował przedostatnie miejsce.

Zdecydowanymi faworytkami tego spotkania były niebiesko-białe, które od początku ruszyły ofensywnie na swoje przeciwniczki. Zawodniczki trenerki Alicji Zając już po kilku minutach stworzyły sobie okazje mogące zakończyć się golem. Julia Przybył czy Łucja Teofilewska nie potrafiły pokonać bramkarki rywalek mimo sytuacji sam na sam. Przewaga lechitek rosła, a piłkarki PTC Pabianice miały duży problem, żeby opuścić własną połowę. W kolejnych minutach do siatki mogła trafić Małgorzata Jurek i Julia Przybył, która popisała się indywidualną akcją. Tuż przed przerwą obie drużyn miały okazje, aby wyjść na prowadzenie. Najpierw piłkarka drużyny przeciwnej przeniosła piłkę nad poprzeczką, a następnie w obramowanie bramki uderzyła Jurek. Po tej sytuacji pani arbiter zakończyła pierwszą połowę.

Druga odsłona tego meczu miała bardzo podobny przebieg. Niebiesko-białe chwilę po przerwie mogły strzelić gola, lecz uderzenie Martyny Lechny obroniła bramkarka. Duże zamieszanie zrobiło się kilka minut później, kiedy najpierw w słupek trafiła Przybył, a następnie próbę Teofilewskiej zablokowała obrończyni. Zespół gospodarzy dopiął swego na kwadrans przed końcem. Paula Fronczak dośrodkowała z prawej strony, a piłkę do siatki skierowała Martyna Lechna. Wydawało się, że liderkom drugiej ligi już nic nie może zagrozić w tym meczu. W ostatniej akcji tej rywalizacji ekipa z województwa łódzkiego wyrównała jednak po golu bezpośrednio z rzutu wolnego.

Lech Poznań UAM – PTC Pabianice 1:1 (0:0)

Bramki: Lechna (74.) – (93.)

Skład Lecha Poznań UAM: Anna Laskowska – Aleksandra Betka, Zuzanna Sawicka, Wiktoria Wewior – Małgorzata Jurek, Zofia Porada, Dominika Kubka (46. Zofia Rosińska), Klaudia Wojtkowiak, Julia Przybył (85. Dominika Drzewiecka) – Patrycja Kwiatkowska (46. Martyna Lechna), Łucja Teofilewska (75. Martyna Nowaczyk)