2006-07-30 00:00 maciej

Lech Poznań - Wisła Płock 3:2

W pierwszym meczu sezonu piłkarze Lecha Poznań pokonali Wisłę Płock 3:2. Jeszcze na kwadrans przed końcem spotkania podopieczni Franciszka Smudy przegrywali 0:2. Lechici walczyli jednak do końca i zdołali zdobyć trzy punkty.

Od samego początku spotkania piłkarze Lecha Poznań byli stroną przeważającą. To oni prowadzili grę i przez większość czasu w pierwszej połowie przebywali na połowie rywali. Wisła ograniczała się raczej do wyprowadzania szybkich kontr i właśnie w ten sposób zdobyła pierwszą bramkę. W 17 minucie zbyt dużo swobody obrońcy Kolejorza zostawili Pawłowi Sobczakowi, a ten strzałem w samo okienko pokonał Krzysztofa Kotorowskiego. Mimo przewagi lechici nie potrafili przed przerwą poważniej zagrozić bramce Roberta Gubca.

Po zmianie stron lechici zamiast odrabiać straty szybko dali wbić sobie drugiego gola. Na przedpolu piłki nie sięgnął Kotorowski i Żarko Belada sprytnym strzałem ponad głowami obrońców wpakował piłkę do siatki. Chwilę wcześniej poznaniacy mieli doskonałą okazję do wyrównania, ale rzut karny zmarnował Jacek Dembiński. Lechici długo nie potrafili odpowiedzieć swoim rywalom. W ich grze zbyt dużo było niedokładności. Konieczne były zatem zmiany. Na boisku pojawili się Przemysław Pitry, Marcin Zając oraz Jakub Wilk. Wreszcie w 74 minucie udało się lechitom zdobyć kontaktową bramkę. Z lewej strony boiska dośrodkował Wilk, a całą akcję doskonale zamknął Marcin Wasilewski, który strzałem w okienko pokonał Gubca. Ten gol dodał lechitom dodatkowy sił do walki. Ich starania przyniosły efekt w ostatnich minutach meczu. Najpierw w 89 minucie strzałem pod poprzeczkę wyrównał Piotr Reiss, a już w doliczonym czasie gry pod dośrodkowaniu Wilka i błędzie Colakovica swojego pierwszego gola dla Lecha zdobył Marcin Zając.

LECH POZNAŃ - WISŁA PŁOCK 3:2 (0:1)

Bramki: 74.Wasilewski, 89.Reiss, 90+2.Zając (Lech) - 17.Sobczak, 52.Belada

Sędziował: Artur Szydłowski (Kraków)
Widzów: 13.300
Żółte kartki:Rachwał, Dosek, Magdoń, Sedlacek, Belada

LECH: Krzysztof Kotorowski - Marcin Wasilewski, Dawid Kucharski, Bartosz Bosacki, Grzegorz Wojtkowiak - Zbigniew Zakrzewski (57. Marcin Zając), Maciej Scherfchen (46. Przemysław Pitry), Rafał Murawski, Marcin Wachowicz (62. Jakub Wilk) - Jacek Dembiński, Piotr Reiss.

WISŁA:Robert Gubiec - Dariusz Romuzga, Paweł Magdoń, Żarko Belada, Marko Colaković - Vahan Gevorgyan (80. Krzysztof Kazimierczak), Patryk Rachwał, Patrik Gedeon, Ludmir Sedlaczek (84. Nebojsa Żivković) - Tomasz Doszek (88. Mitar Peković), Paweł Sobczak.

Minuta po minucie:

92' Dośrodkowanie Jakuba Wilka w pole karne, gdzie błąd popełnia Dariusz Romuzga i Marcin Zając zdobywa bramkę dla Kolejorza.89' Piotr Reiss z najbliższej odległości uderza pod poprzeczkę i ku uciesze ponad 12 tyś. kibiców zgromadzonych na Bułgarskiej, Kolejorz doprowadza do remisu. 87' Trzecia zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza Dosek, w jego miejsce Peković. 85' Po rzucie rożnym uderzał Bosacki, niestety bardzo niecelnie. 84'

Czym bliżej końca meczu, tym cześciej wiślacy grają na czas.

83' Druga zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza Sedlacek, w jego miejsce Żivković. 82' Kolejny rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowanie Reissa pewnie łapie Gubiec. 80' Zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza Gevorgyan, w jego miejsce Krzysztof Kazimierczak.78' Fantastyczne uderzenie Murawskiego z 20 metrów - minimalnie niecelnie. Zaznacza się przewaga lechitów. 76' Kolejna udana akcja Jakuba Wilka po lewej stronie boiska. 74' Dośrodkowanie Wilka z lewej strony boiska. Akcję zamyka Wasilewski, który kapitalnym strzałem z ostregą kąta umieszcza piłkę w siatce gości. 71' Uderzenie Sobczaka zza pola karnego i Kotorowski końcami palców wybija piłkę na róg. 70' Rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowanie Reissa i 16 metrów uderzał Dembiński. Niestety bardzo słabo i bez problemów futbolówkę łapie Gubiec. 68' Rzut wolny dla Wisły z dalszej odległości. Piłkę bez problemów łapie Kotorowski. 67' Uderzenie Pitrego z ostregą kąta po ziemi - minimalnie niecelnie. 63'

Ładna wymiana piłki między Pitrym, Reissem i Wilkiem. Dośrodkowanie tego ostatniego pewnie łapie Gubiec.

62' Boisko przy brawach kibiców opuszcza Wachowicz. W jego miejsce Jakub Wilk. 56'

Druga zmiana w Lechu. Za Zakrzewskiego pojawia się Marcin Zając.

52' Błąd Kotorowskiego i piłkę do bramki lechitów kieruje Żarko Belada. W Poznaniu prawdziwa sensacja, Wisła prowadzi z Lechem 2:0. 50' Do piłki podchodzi Jacek Dembiński, jednak uderza bardzo lekko i Gubiec bez problemów broni, wybijając piłkę na rzut rożny. 49' W polu karnym pada Wachowicz i sędzia odgwizduje rzut karny dla Lecha. 46' Początek 2 połowy. W Lechu jedna zmiana za Scherfchena pojawia się Pitry. 45' Sędzia zakończył pierwszą połowę, po której piłkarze Wisły Płock nieoczekiwanie prowadzą z Lechem 0:1. 45'

Uderzenie Murawskiego z 16 metrów i fantastyczną paradą popisuje się Gubiec.

45' Bardzo niecelnie z narożnika pola karnego uderzał Sedlacek. 44' W polu karnym pada Wachowicz, sędzia nakazuje grać dalej. 42'

Kotorowski rehabilituje się za błąd sprzed 2 minut, broniąc groźny strzał piłkarza Wisły.

40' Błąd Kotorowskiego i do pustej bramki zza pola karnego strzelał jeden z piłkarzy Wisły. Na nasze szczęście piłka trafiła w Kucharskiego. 38' Po miękkim dośrodkowaniu Bosackiego strzelał Reiss, jednak Gubiec był na posterunku. 32' Z rzutu wolnego uderzał Wachowicz, za szybko z muru wybiegł Dosek i sędzia pokazał piłkarzowi Wisły żółtą kartkę. Wcześniej po brutalnym faulu na Reissie, żółtą kartkę zobaczył Magdoń. 29'

Fantastyczna akcja Wachowicza z lewej strony boiska i wywalczył rzut rożny. Dośrodkował Reiss, ale sędzia dopatrzył się faulu Zakrzewskiego na bramkarzu gości.

26'

Z dystansu na strzał zdecydował się Jacek Dembiński, niestety niecelnie.

24' Rzut wolny dla gości z 25 metrów. Uderzał Sedlacek, jednak w sam środek bramki i piłkę bez problemów łapie Krzysztof Kotorowski. 19' Zza pola karnego uderzał Murawski, jednak bardzo lekko i niecelnie. 17' Niestety Wisła Płock obejmuje prowadzenie. Z lewej strony pola karnego uderzył Sobczak i piłka zatrzymała się dopiero w bramce Krzysztofa Kotorowskiego. 16' W lewym narożniku boiska, Piotr Reiss zakręcił obrońcą Wisły Płock, dośrodkował w pole karne, jednak niecelnie główkował Zakrzewski. 14'

Kontratak Wisły Płock i fantastycznie pod polem karnym Lecha interweniuje Rafał Murawski.

10' Po rzucie rożnym piłkę na 15 metr zgrywał Bosacki, uderzał Dembiński, jednak nieczysto i piłka przeleciała wysoko nad bramką Wisły Płock. 9' Z prawej strony pola karnego mocno uderzał Rafał Murawski i rzut rożny dla Lecha. 8' Od rzutu wolnego spod własnej bramki grę rozpoczyna Kotorowski. 5' Rzut rożny dla Lecha. Do piłki nie doszedł Bosacki, a na trybunach gromkie Bartosz Bosacki! 4'

Rzut wolny dla Lecha z okolic 20 metra. Strzelał Reiss - minimalnie niecelnie. Piłka o milimetry minęła prawy słupek bramki Gubca.

1' Rzut wolny dla Wisły po zagraniu ręką Wachowicza. 0' Godzina 19:03, zaczynamy inaugurację rundy jesiennej w Poznaniu. Lech - Wisła Płock.