2021-09-08 20:20 Adrian Garbiec , PC Adam Mikołajczyk

Lech Poznań UAM w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Zawodniczki Lecha Poznań UAM w miniony weekend rozbiły Górniczą Konin w meczu trzeciej ligi aż 8:0. Nic więc dziwnego, że były zdecydowanymi faworytkami w starciu z KU AZS UAM Poznań w ramach 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Lechitki nie zawiodły i pewnie wygrały 4:1.

Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki Lecha Poznań UAM, które zdominowały swoje przeciwniczki. Podopiecznym Alicji Zając trudno było jednak przedostać się przez dobrze zorganizowaną obronę AZS-u. Lechitki próbowały przede wszystkim z dystansu, dobrymi strzałami popisały się Zuzanna Sawicka oraz Maja Kuleczka. Po próbie tej drugiej efektowną interwencją popisała się bramkarka czwartoligowca.

Pierwszy gol dla Lecha padł w 31. minucie. Klaudia Wojtkowiak dostała prostopadłe podanie z głębi pola i świetnym strzałem w kierunku dalszego rogu bramki pokonała golkiperkę rywalek. Niebiesko-białe nie zamierzały poprzestawać na tym wyniku i cały czas atakowały. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było również w tym spotkaniu. W 40. minucie zawodniczka rywalek postanowiła uderzyć z rzutu wolnego oddalonego o około 40 metrów od bramki Lecha. Wysoko zawieszona piłka sprawiła problemy Katarzynie Lewandowskiej, w wyniku czego piłkarki KU AZS UAM Poznań wyrównały. Ten gol tylko podrażnił podopieczne Alicji Zając. Cztery minuty później z rzutu rożnego dośrodkowała Klaudia Wojtkowiak, a piłkę do siatki skierowała Patrycja Małyszka. Takim rezultatem skończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił, lechitki cały czas dominowały. W 58. minucie Maja Kuleczka zdecydowała się na indywidualną akcję, minęła trzy przeciwniczki i świetnym strzałem z 25 metrów pokonała bramkarkę rywalek. Po sześciu minutach kapitanka niebiesko-białych miała na koncie już drugie trafienie. Tym razem wykorzystała rzut karny podyktowany po zagraniu ręką jednej z piłkarek KU AZS-u UAM Poznań. Jak się okazało był to ostatni gol w tym meczu i to zawodniczki Lecha Poznań UAM awansowały do następnej fazy wojewódzkiego Pucharu Polski.

Lech Poznań UAM - KU AZS UAM Poznań 4:1 (2:1)

Bramki dla Lecha: Kuleczka x2, Wojtkowiak, Małyszka

Lech Poznań UAM: Katarzyna Lewandowska - Urszula Buczak, Zuzanna Sawicka, Maja Kuleczka, Helena Plebańska - Paula Fronczak (58. Hanna Smól)- Klaudia Wojtkowiak, Zofia Rosińska (46. Martyna Nowaczyk), Marta Hofland (46. Gabriela Przybył), Martyna Lechna (71. Marta Zielińska) - Patrycja Małyszka (58. Dominika Drzewiecka)