2010-07-01 00:00 krzyż

Lech Poznań - Partizan Belgrad 1:0

W drugim meczu sparingowym na zgrupowaniu w Austrii, Lech Poznań pokonał zespół Partizana Belgrad 1:0. Bramkę dla Kolejorza zdobył tuż przed przerwą Sławomir Peszko.
 W starciu z mistrzem Serbii piłkarze Lecha Poznań od pierwszej minuty przejęli inicjatywę. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego potrafili ładnie, szybko grać piłką", a do tego zespól pewnie spisywał się defensywie. Już w drugiej minucie bliski szczęścia był Manuel Arboleda, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie Sergeia Krivetsa. Później swoją okazję, po ładnej akcji Sławomira Peszko miał Tomasz Mikołajczak, ale jego strzał obronił Ilić. Lechici próbowali również strzałów z dystansu. Uderzenie Seweryna Gancarczyka było jednak zbyt lekkie, by mogło zaskoczyć Ilića, natomiast Krivets posłał piłkę obok bramki. Partizan do ataków ruszył dopiero po 25 minutach gry. Dwukrotnie uderzał Cleo, ale nie mógł wstrzelić się w bramkę. W końcówce pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środku pola, ale tuż przed przerwą jeszcze raz zaatakowali lechici. Tomasz Mikołajczak wygrał walkę z obrońcą rywali, zagrał na prawą stronę do Peszko, a ten silnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie trener Zieliński dokonał kilku zmian. Kolejną szansę dostał Petar Vukcević, a na pozycji ofensywnego pomocnika zagrał natomiast Jakub Wilk, który z tego zadania wywiązał się bardzo dobrze, będąc jednym z najlepszych zawodników na boisku. Już w 53 minucie Lech stanął przed szansą na podwyższenie rezultatu. Kapitalnym rajdem prawym skrzydłem popisał Tomasz Mikołajczak, który po ograniu trzech obrońców zbyt mocno zagrał jednak do Wilka i ze świetnie zapowiadającej się akcji nic nie wyszło. W odpowiedzi groźnie uderzył Tomić, ale świetnie interweniował Krzysztof Kotorowski. W 59 minucie bardzo mocno z rzutu wolnego uderzył Jacek Kiełb, ale piłka przeleciał tuż nad poprzeczką. W końcówce meczu dwukrotnie groźnie strzelał Scepović, ale za pierwszym razem piłka przeleciał obok słupka, a za drugim czujny w bramce był Kotorowski.

Przez całe spotkanie lechici generalnie kontrolowali sytuację na boisku. Kolejorz bardzo pewnie grał w defensywie, czego dowodem jest to, że Serbowie nie stworzyli sobie zbyt wielu sytuacji do zdobycia bramki. Na wyróżnienie z pewnością zasługuje Wilk, który pokazał się z dobrej strony na nowej dla siebie pozycji, natomiast drugi raz niezły mecz zaliczył młody Kamil Drygas.

Bramka: 45. Peszko

Lech: Burić (46. Kotorowski) - Wojtkowiak, Arboleda, Bosacki (46. Djurdjević), Gancarczyk (61. Henriquez) - Bandrowski (58. Drygas), Injac (65. Zapotoka) - Peszko (46. Kiełb), Stilić (46. Wilk), Krivets (46. Vukcević) - Mikołajczak

Partizan: R.Ilić (46. Zivković) - Miljković, M. Jovanović (61. Ostojić), Krstajić (46. Stanković), Lomić (46. Lazevski) - Tomić (61. Zalesić), B. Jovanović (61. Popara), S.Ilić (46. Moreira) , Davidov (61. Brasanac) - Bogunović (46. Scepović), Cleo (61. Mijić)