2018-08-06 09:19 Wiktoria Łabędzka , PC Adam Ciereszko

Grali wypożyczeni lechici: Udany weekend Modera i Mleczko

Miniony weekend dobrze wspominać będą Jakub Moder oraz Miłosz Mleczko. Pomocnik wypożyczony do Odry Opole wpisał się na listę strzelców w spotkaniu przeciwko Wigrom Suwałki, a bramkarz reprezentujący barwy Puszczy Niepołomice wybronił rzut karny i zdołał zachować czyste konto.

Jakub Moder był jedną na wyróżniających się postaci Odry Opole w piątkowym spotkaniu przeciwko Wigrom Suwałki. 19-latek asystował przy trafieniu dającym wyrównanie zespołowi trenera Mariusza Rumaka, a w drugiej połowie sam wpisał się na listę strzelców. Jego drużynie nie udało się jednak utrzymać prowadzenia. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a pomocnik został zmieniony kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Warto dodać, że był to pierwszy występ w sezonie zawodnika wypożyczonego z Kolejorza na jego nominalnej pozycji. W poprzednich dwóch spotkaniach był ustawiany w ataku.

Puszcza Niepołomice z Miłoszem Mleczko w składzie odniosła zwycięstwo z GKS-em Jastrzębie 2:0. Bramkarz po raz drugi w tym sezonie zachował czyste konto. Udało mu się tego dokonać, pomimo podyktowania przez arbitra rzutu karnego dla gospodarzy w 74. minucie spotkania. Golkiper nie miał jednak problemów z powstrzymaniem strzału Patryka Skóreckiego. Dobrą postawę zaprezentował również Bartosz Mrozek, choć zawodnicy Stali Stalowej Woli zmusili go do kapitulacji krótko przed zakończeniem meczu. Nie przeszkodziło to jednak jego Elanie Toruń w odniesieniu zwycięstwa 2:1.

Dawid Kurminowski wszedł z ławki rezerwowych w przegranym spotkaniu MFK Zemplín Michalovce z Slovan Bratislava. Napastnik zameldował się na murawie w 54. minucie przy wyniku 0:2, jednak nie zdołał wpłynąć na odmianę losów tego meczu. Swojemu zespołowi nie pomógł również Michał Skóraś. Młody pomocnik znalazł się w podstawowym składzie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na starcie z ŁKS-em Łódź. Kwadrans przed jego zakończeniem musiał jednak opuścić boisko w konsekwencji otrzymania dwóch żółtych kartek. Pomimo gry w osłabieniu jego zespół zremisował 1:1. Marek Mróz oraz Tymoteusz Puchacz przyglądali się zmaganiom swoich kolegów z ławki rezerwowych.