2016-09-12 10:13 Mateusz Szymandera

Grali wypożyczeni lechici: Bramka Serafina

Jakub Serafin zdobył drugą bramkę w tym sezonie. Wypożyczony z Kolejorza piłkarz pomógł swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa z Sandecją Nowy Sącz.

21-letni zawodnik rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, a do siatki rywali trafił w 69. minucie spotkania, kiedy podwyższył wynik spotkania na 2:0. Dzięki zwycięstwu Drutex-Bytovia Bytów awansowała na ósme miejsce w tabeli i do prowadzącego Zagłębia Sosnowiec traci siedem punktów.

Aktualny lider pierwszej ligi pokonał na wyjeździe MKS Kluczbork aż 4:0. Całe spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych oglądał Krystian Sanocki. Z kolei trzy minuty na boisku spędził Piotr Kurbiel. Napastnik Pogoni Siedlce pojawił się na boisku w 87. minucie za Gołębiewskiego, a Pogoń wygrała 4:1 z dotychczasowym wiceliderem rozgrywek.

Po raz drugi z rzędu w bramce Podbeskidzia Bielsko-Biała stanął Mateusz Lis. Spadkowicz z ekstraklasy wygrał 1:0 ze Zniczem Pruszków i dzięki zwycięstwu awansowali na piąte miejsce w tabeli pierwszej ligi. Na boiskach drugiej ligi wystąpił z kolei Tomasz Dejewski. Wypożyczony z Lecha obrońca zagrał całe spotkanie przeciwko GKS-owi Bełchatów, które zakończyło się remisem 1:1. Obrońca Warty w trakcie spotkania obejrzał żółtą kartkę.

W bardzo ciekawym spotkaniu wystąpił Szymon Drewniak. Jego Górnik Łęczna zremisował 3:3 z Piastem Gliwice, choć przegrywał 0:3. 22-letni pomocnik zagrał na pozycji ofensywnego pomocnika i spędził na boisku 90 minut. W norweskiej ekstraklasie zagrał z kolei Muhamed Keita. Skrzydłowy, podobnie jak Drewniak, wystąpił na pozycji ofensywnego pomocnika, a Stabeak IF, do którego jest wypożyczony przegrało 0:2 z Rosenborgiem.