2019-03-04 12:37 Mateusz Jarmusz , PC Adam Ciereszko

Grali wypożyczeni lechici: bramka Modera i debiut Orłowskiego

W minionym tygodniu do gry wróciły zespoły, w których występują wypożyczeni piłkarze Lecha Poznań. Wiosnę idealnie rozpoczął Jakub Moder, który w zaległym spotkaniu I ligi zdobył bramkę, a jego Odra Opole wygrała spotkanie w Suwałkach. W swoim nowym klubie po raz pierwszy wystąpił Maciej Orłowski.

W środku poprzedniego tygodnia rozgrywki wznowiła Fortuna I liga. Pierwszym spotkaniem był zaległy mecz Wigry Suwałki - Odra Opole. Miało się ono odbyć jeszcze jesienią, ale kilkukrotnie było przesuwane z powodu złych warunków atmosferycznych. W tym starciu 85 minut na boisku spędził Jakub Moder, a dodatkowo zdobył bramkę, która otworzyła wynik meczu. Ostatecznie drużyna trenera Mariusza Rumaka wygrała 3:2. 19-letni pomocnik nie wystąpił w weekendowym meczu przeciwko GKS 1962 Jastrzębie, ze względu na drobny uraz. W tym samym spotkaniu cały mecz na ławce spędził nowy piłkarz GKS-u – Marek Mróz.

Po przerwie zimowej pełne 90 minut ponownie rozegrał Miłosz Mleczko (porażka 0:2 z Chojniczanką Chojnice), w związku z czym na ławce pozostał Bartosz Przybysz. Również cały mecz w sobotę zaliczył Michał Skóraś (remis 0:0 z Sandecją Nowy Sącz). Jako rezerwowy spotkanie Wigry Suwałki - GKS Katowice rozpoczął Tymoteusz Puchacz. Na boisku pojawił się w 66 minucie, a jego zespół przegrał 0:1.

W rozgrywkach II ligi w nowym klubie zadebiutował Maciej Orłowski (pełne 90 minut). Jego Górnik Łęczna wygrał 1:0 z Resovią Rzeszów. Do bramki Elany Toruń powrócił Bartosz Mrozek i zaliczył kolejne czyste konto (wygrana 1:0 z ROW-em Rybnik).

Poza osiemnastkami swoich zespołów znaleźli się Paweł Tomczyk, Hubert Sobol oraz Dawid Kurminowski.