2010-08-24 00:00 pstar, fot: poloniabytom.com.pl

Grali wypożyczeni lechici

W minionym tygodniu kolejny raz o ligowe punkty walczyli wypożyczeni do innych zespołów lechici. Debiut w barwach Polonii Bytom zaliczył Tomasz Mikołajczak. Były napastnik Nielby Wągrowiec wszedł na boisko w 72. minucie gry w miejsce Macieja Bykowskiego, a jego zespół przegrał u siebie z Koroną Kielce 0:1.
Piłkarze grający w II lidze rozegrali tym razem dwie kolejki - w środę, 18.08, a także w weekend, 21-22.08. Zespół Jarosława Ratajczaka, Olimpia Grudziądz, pokonał najpierw Jarotę Jarocin 3:0, a następnie zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Lechita oba spotkania rozegrał w pełnym wymiarze czasowym, a jego drużyna jest obecnie liderem rozgrywek. Ze zmiennym szczęściem rywalizowali piłkarze Bałtyku Gdynia, z Marcinem Matysiakiem i Dawidem Łozińskim w składzie. Ich zespół wygrał najpierw 3:0 z Lechią Zielona Góra, a następnie przegrał 1:2 z Elaną Toruń. Obaj lechici zagrali w tych spotkaniach po 90 minut. Bez zwycięstwa w lidze pozostaje Polonia Nowy Tomyśl, która uległa tym razem Ruchowi Zdzieszowice 0:1 oraz Chojniczance Chojnice 2:3. W obu spotkaniach wystąpił Paweł Wicher, w drugim otrzymując żółtą kartkę.

W środę zmierzyły się dwa zespoły z lechitami w składzie. Nielba Wągrowiec rozgromiła u siebie Tura Turek 4:1. W barwach zwycięskiego zespołu cały mecz rozegrał Przemysław Królak, a w koszulce drużyny przegranej na ostatni kwadrans spotkania pojawił się Piotr Wrzeszcz. W spotkaniu nie zagrali Jakub Czechanowski (Nielba) i bramkarz Dawid Kręt (Tur). Ten drugi powrócił do bramki Tura w kolejnym spotkaniu z Polonią Słubice, wygranym przez jego zespół 4:1. Wrzeszcz natomiast zagrał w tym meczu ostatnie 17 minut. Nielba rozegrała w tej samej kolejce emocjonujące spotkanie z Czarnymi Żagań, zakończone remisem 3:3. Przemysław Królak ponownie zaliczył pełne 90 minut.

Odra Wodzisław, z Łukaszem Białożytem w składzie, przegrała mecz wyjazdowy z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1. Pomocnik Kolejorza wystąpił w tym spotkaniu od początku i został zmieniony w 66. minucie przez Nigeryjczyka, Samuelsona Odunkę. GKP Gorzów zremisował natomiast u siebie 1:1 z Górnikiem Polkowice, a grający w drużynie gospodarzy Radosław Jasiński rozegrał cały mecz.

Łukasz Kowalski również zagrał swój mecz w pełnym wymiarze czasowym, a jego Dąb Dębno zremisował bezbramkowo z Kotwicą Kołobrzeg. Zespół Jacka Kalksteina, Nordenia Dopiewo, rozgromił natomiast drużynę Lecha Rypin 4:0, jednak lechita niestety przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Bardzo udany mecz zaliczył za to w barwach Chrobrego Głogów Mateusz Machaj. Jego zespół wygrał na wyjeździe 2:1 z Lechią Dzierżoniów, a młody pomocnik w 25. minucie gry zdobył bramkę na 1:1. Machaj został zmieniony 62. minucie spotkania przez Woźniaka.

Zespół Mikołaja Wicbergera i Pawła Przybylskiego, Lubuszanin Trzcianka, mierzył swoje siły w sobotę z liderem tabeli, Calisią Kalisz. Kontuzjowany Przybylski nie mógł wystąpić w tym spotkaniu, natomiast Wicberger zagrał cały mecz i strzelił bramkę w 32. minucie gry. Jego zespół przegrał jednak 1:3. Zwycięstwo swojej drużyny mógł za to świętować Sławomir Riebandt. Jego Gryf 2009 Tczew pokonał 3:1 Karola Pęplino, a lechita wystąpił w tym meczu w pełnym wymiarze czasowym. W barwach Pogoni Barlinek na ostatnie 11 minut spotkania z Chemikiem Police pojawił się Bartosz Tatarczuk, a jego drużyna wygrała wyjazdowy mecz 2:1.

Fatalne wieści doszły niestety z obozu Radomiaka Radom, w którego kadrze znajduje się wypożyczony z Lecha Maciej Woźniak. 20-letni pomocnik po raz drugi w ostatnim czasie zerwał więzadła krzyżowe kolana na jednym z treningów i będzie musiał na jakiś czas odpocząć od piłki. Maciejowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.