2019-02-04 09:26 Adrian Gałuszka

Efektowna wygrana drugiej drużyny

W swoim czwartym tegorocznym meczu sparingowym rezerwy Lecha Poznań wygrały w sobotę w Popowie z Wartą Międzychód 4:2. Bramki dla drugiego zespołu Kolejorza zdobyli Krzysztof Kołodziej, Dariusz Dudka oraz Dawid Kurminowski, który pokonał bramkarza rywali dwukrotnie.

Spotkanie z zajmującą czternaste miejsce w tabeli grupy wielkopolskiej IV ligi rozpoczęło się po myśli zawodników prowadzonych przez trenera Dariusza Żurawia. Prowadzenie objęli oni po niespełna kwadransie, kiedy to skutecznie bramkarza Warty zaatakował Dawid Kurminowski. Odebrał piłkę golkiperowi, a następnie strzałem z ostrego kąta zanotował swoje pierwsze trafienie. Siedem minut później młody atakujący wraz z innym napastnikiem, Krzysztofem Kołodziejem, przeprowadzili składną dwójkową akcję, po której swojego gola strzelił ten ostatni.

To właśnie ta para przejawiała sporą chęć do gry od praktycznie pierwszego gwizdka. Jeszcze przy wyniku bezbramkowym stworzyli dogodną okazję skrzydłowemu Tomaszowi Kaczmarkowi, który z bliska pomylił się nieznacznie. Gra lechitów mogła się podobać, ale na przerwę udali się oni tylko z jedną bramką przewagi, bowiem w 42. minucie przyjezdni pokonali bramkarza Łukasza Benedykcińskiego.

Druga połowa zakończyła się takim samym rezultatem, co pierwsze 45 minut. Na 3:1 prowadzenie rezerw Kolejorza podwyższył Kurminowski, który nie miał problemów ze skorzystaniem z dokładnego dogrania wprowadzonego z ławki skrzydłowego Jakuba Karbownika. Czwarty gol padł łupem Dariusza Dudki, a lechici mimo utraty bramki w końcówce starcia zapisali na swoim trzecią wygraną w trakcie trwającego okresu przygotowawczego. Następny z ich sparingów będzie miał miejsce w najbliższą sobotę, kiedy to ich przeciwnikiem będzie trzecia w tabeli grupy wielkopolskiej IV ligi Unia Swarzędz.

Lech II Poznań – Warta Międzychód 4:2 (2:1)

Bramki: Kurminowski (14., 67.), Kołodziej (21.), Dudka (73.) – (42.), (80.)

Lech II Poznań: Łukasz Benedykciński – Jakub Pawlicki (46. Arkadiusz Kaczmarek), Jan Klimek, Dariusz Dudka, Oskar Nowak (46. Michał Zimmer) – Łukasz Norkowski, Bartosz Bartkowiak, Krzysztof Kołodziej (46. Eryk Kryg) – Paweł Tupaj (60. Łukasz Adamczak), Dawid Kurminowski, Tomasz Kaczmarek (46. Jakub Karbownik)