2019-02-13 21:10 Adrian Gałuszka

Druga drużyna na remis z Unią

Rezerwy Lecha Poznań zremisowały w środę w Popowie w swoim szóstym tegorocznym meczu kontrolnym z Unią Swarzędz 1:1. To trzeci remis drużyny prowadzonej przez szkoleniowca Dariusza Żurawia w trakcie tego okresu przygotowawczego.

Środowe spotkanie z czwartoligową Unią Swarzędz lepiej rozpoczęli goście, którzy jako pierwsi zagrozili bramce golkipera Łukasza Benedykcińskiego. To jednak lechici mieli w pierwszych 45 minutach najgorźniejszą sytuację, ale trafili jedynie w poprzeczkę i do przerwy wynik pozostawał bezbramkowy. Dobrze spisywali się obaj bramkarze, którym obie ekipy zawdzięczały czyste konto.

W drugiej części na prowadzenie wyszli przyjezdni, którzy zaskoczyli zawodnika testowanego w drużynie Lecha już dwie minuty po wznowieniu. Po chwili obramowanie bramki uratowało ekipę rezerw, co zresztą powtórzyło się w 70. minucie starcia. Najpierw poprzeczka, a następnie słupek po interwencji bramkarza niebiesko-białych sprawiły, że w dalsyzm ciągu utrzymywał się rezultat 0:1. Wyrównanie padło na trzy minuty przed końcem, kiedy rzut wolny zza pola karnego mierzonym strzałem w dobrym stylu wykonał wprowadzony z ławki pomocnik Kacper Friska.

Lech II Poznań - Unia Swarzędz 1:1 (0:0)

Bramki: Friska (88.) - (47.)

Lech II Poznań: Łukasz Benedykciński (46. zawodnik testowany) - Jakub Pawlicki (46. Arkadiusz Kaczmarek), Kacper Wachowiak (46. Jan Klimek), Marcin Maćkowiak (46. Maksymilian Tkocz), Łukasz Adamczak - Kacper Andrzejewski (46. Jakub Białczyk), Łukasz Norkowski (46. Eryk Kryg), Bartosz Bartkowiak (46. Kacper Friska) - Paweł Tupaj (46. Jakub Draszczyk), Krzysztof Kołodziej (17. Dawid Kurminowski), Tomasz Kaczmarek (46. Jakub Karbownik)