2017-08-26 13:45 Łukasz Rabiega , PC Marcin Rajczak

Derby na remis

Drużna juniorów starszych Lecha Poznań w derbach Poznania zremisowała z Wartą Poznań 2:2. Bramki dla lechitów zdobywali Szymon Czyż oraz Marek Mróz. Po czterech kolejkach lechici mają pięć punktów w tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Krzysztofa Kołodzieja kończyli w osłabieniu po czerwonej kartce dla Szymona Czyża.

Od początku spotkania drużyną dominującą byli lechici. Już w pierwszych minutach gracze prowadzeni przez Krzysztofa Kołodzieja mogli objąć prowadzenie, jednak uderzenia między innymi Draszczyka mijały bramkę gospodsarzy. Pod koniec pierwszej połowy zespół Warty wykorzystał brak koncentracji w szeregach przeciwnika i w 42. minucie wyszedł na prowadzenie. Po tym golu gospodarze chcieli pójść za ciosem. I to im się udało. Co prawda Przybysz po jednym z uderzeń popisał się paradą, ale sędzia wskazał na wapno po zagraniu ręką jednego z zawodników Kołodzieja. Chwilę później Kolejorz przegrywał już 0:2.

W drugiej połowie był podobny obraz gry jak w pierwszej części spotkania. To lechici głównie byli przy piłce i atakowali bramkę Warty. Potwierdzenie tej dominacji mialo miejsce w 66. minucie spotkania. Wtedy po stałym fragmencie gry do bramki gospodarzy trafił Czyż. Na dziesięć minut przed końcem lechici stanęli przed wyśmienitą okazją do doprowadzenia do remisu. Po faulu w polu karnym sędzia po raz drugi w tym meczu pokazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Mróz i pewnie wykorzystał jedenastkę. Lechici kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla strzelca pierwszej bramki.

Następne spotkanie zawodnicy juniora starszego rozegrają w niedzielę, 3 września z Miedzią Legnica. Spotkanie zostanie rozegrane we Wronkach i rozpocznie się o godzinie 12.

Warta Poznań - Lech Poznań 2:2 (2:0)

Bramki: (42), (45) - Czyż (66), Mróz (80 k)

Czerwona kartka: Czyż

Lech: Bartosz Przybysz - Szymon Zalewski, Mateusz Skrzypczak, Marcin Maćkowiak, Oskar Nowak (46. Karol Smajdor) - Eryk Kryg (56. Szymon Czyż), Bartosz Bartkowiak (46. Łukasz Norkowski), Marek Mróz - Jakub Karbownik, Arkadiusz Kaczmarek (50. Sebastian Jarosz), Jakub Draszczyk