2014-09-14 00:00 Karol Szumlicz

CLJ: Piąte zwycięstwo juniorów starszych

W 6. kolejce grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów piłkarze Lecha Poznań odnieśli piąte zwycięstwo w rozgrywkach. Podopieczni Wojciecha Tomaszewskiego pokonali zespół Odry Opole 3:2, przegrywając do przerwy 0:2.

Zwycięstwo w tym meczu spowodowało, że młodzi Lechici awansowali na 3 miejsce w tabeli. Pierwsze dwa zespoły, Zagłębie Lubin i Górnik Zabrze mają jednak tyle samo punktów co zespół Lecha.

- Zespół z Opola w pierwszej połowie meczu postawił nam bardzo wysokie wymagania. Gra w I połowie w naszym wykonaniu wyglądała bardzo przeciętnie. Zawodnicy nie realizowali zadań przedmeczowych nakreślonych zwłaszcza w subfazie rozwinięcia i finalizacji. Na dodatek po raz kolejny popełnialiśmy fatalne błędy w grze defensywnej. I po takich dwóch błędach goście zdobyli bramki. W przerwie meczu dokonaliśmy dwóch zmian i jeszcze raz przypomnieliśmy o działaniach jakie mają wykonywać nasi podopieczni zwłaszcza w fazie atakowania. Druga połowa meczu w naszym wykonaniu była już zdecydowanie lepsza, udokumentowana trzema bramkami. Chciałbym pochwalić naszych zawodników za ogromne zaangażowanie i konsekwentne dążenie do zdobycia takiej ilości bramek w drugiej połowie, która pozwoli nam dopisać do naszego konta 3 punkty - powiedział po meczu trener Wojciech Tomaszewski

Kolejnym rywalem juniorów Lech Poznań będzie Zagłębie Lubin, zespół, który podobnie jak Kolejorz ma na swoim koncie 15 punktów. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę o godzinie 13:00 w Lubinie.

Lech Poznań - Odra Opole 3:2 (0:2)

Gole: Gładosz 2, Roszczyk

Lech: Maciej Dąbrowski - Jan Andrzejewski (46. Robert Gumny), Marcin Banaszak, Kacper Wojdak, Jakub Zagórski - Krystian Sanocki (65. Damian Roszczyk), Mateusz Pawlak (46. Jakub Pawlicki), Kacper Friska (82. Tomasz Kaczmarek), Robert Janicki, Miłosz Nowicki - Krzysztof Gładosz