2019-05-01 14:56 Jakub Ptak , PC Przemysław Szyszka

Wysoki remis juniorów młodszych

Drużyna juniorów młodszych Lecha Poznań zremisowała w Popowie z Pogonią Szczecin 3:3. Gole dla zespołu trenera Huberta Wędzonki strzelali Oliver Zaręba, Damian Kołtański i Filip Borowski.

Mecz rozpoczął się w błyskawicznym tempie, gdyż już w 2. minucie Pogoń objęła prowadzenie za sprawą Szymona Cybulskiego. Zawodnicy gości nie zdążyli się nim jednak nacieszyć, gdyż w 4. minucie długie podanie od Filipa Wilaka minęło linię obrony i Oliver Zaręba lobem pokonał bramkarza Pogoni. Osiem minut później lechici wyszli na prowadzenie. Bardzo dobrze zachował się Damian Kołtański, który przyjął piłkę na 30. metrze, ograł obrońcę i trafił do siatki.

Pogoń otrząsnęła się jeszcze w pierwszej połowie i pokazała, że potrafi wykonywać stałe fragmenty gry. W 31. minucie jedenastkę wykorzystał Kamil Kort, natomiast 9 minut później z rzutu wolnego trafił Jakub Lis. Druga część spotkania - pomimo wielu sytuacji - przyniosła tylko jednego gola. Na szczęście do siatki trafili lechici za sprawą Filipa Borowskiego. Młody zawodnik wykazał się zimną krwią w zamieszaniu pod polem karnym przeciwnika i ustalił wynik spotkania na 3:3.

- Czujemy duży niedosyt po tym spotkaniu. Uważam, że byliśmy lepszym zespołem. Stworzyliśmy sobie dużo sytuacji strzeleckich. Było ich bez liku, ale trochę zawiodła nasza skuteczność. Tymi sytuacjami "wykarmilibyśmy" z 2-3 mecze, ale niestety nie najedliśmy się nimi do końca. Pojedynek zakończył się remisem i jesteśmy rozżaleni z tego powodu. W piłce jest jednak tak, że jeśli jednego dnia coś ci zabierze, to następnego odda i z taką myślą podchodzimy do nadchodzących spotkań - powiedział trener drużyny juniorów starszych Lecha Poznań Hubert Wędzonka.

Następny mecz zespołu B1 w ramach Centralnej Ligi Juniorów odbędzie się już za tydzień. Lechitów czeka wyjazd do Słupska, gdzie zmierzą się z miejscowym Gryfem.

Lech Poznań B1 - Pogoń Szczecin 3:3 (2:3)

Bramki: Zaręba (4), Kołtański (12), Borowski (56) - Cybulski (2), Kort (31 - karny), Lis (40)

Lech Poznań B1: Maksymilian Manikowski - Jerzy Tomal, Damian Makuch, Krystian Palacz - Filip Borowski (86. Mateusz Stochniałek), Karol Fietz, Filip Wilak (66. Jędrzej Strózik), Patryk Gogół (66. Michał Marszałkiewicz), Igor Ławrynowicz (51. Antoni Kozubal) - Oliver Zaręba (71. Jakub Barański), Damian Kołtański