2019-09-08 18:25 Marcin Maćkowiak , PC Przemysław Szyszka

Lechici w finale Pucharu Syrenki

Krzysztof Bąkowski, Jerzy Tomal, Patryk Gogół i Filip Borowski wystąpili w meczu półfinałowym o Puchar Syrenki. Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała Szwajcarię 4:1 i zagwarantowała sobie występ we wtorkowym spotkaniu finałowym przeciwko reprezentacji Anglii.

Reprezentacja Polski do lat 17 prowadzona przez trenera Marcina Dornę w niedzielne popołudnie zmierzyła się w półfinale Pucharu Syrenki przeciwko Szwajcarii. Od początku spotkania przewagę miała ekipa biało-czerwonych, jednak to Szwajcarzy pierwsi zdobyli bramkę i wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie. Polacy nie zamierzali się poddawać i jeszcze przed przerwą wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił Szymon Włodarczyk.

Na drugą część gry piłkarze reprezentacji Polski wyszli niesamowicie zmotywowani i w kwadrans zapewnili sobie trzybramkową przewagę nad rywalami. Najpierw błąd przeciwników wykorzystał Kacper Kozłowski. Kilka minut później świetnym uderzeniem po rzucie rożnym popisał się Ariel Mosór. Wynik na 4:1 ustalił ponownie Szymon Włodarczyk, który z bliska dopełnił formalności i pokonał golkipera Szwajcarów. Do końca meczu Polacy mieli kontrole nad boiskowymi wydarzeniami i nie dali sobie strzelił żadnego gola.

W meczu półfinałowym Pucharu Syrenki wystąpili młodzi piłkarze Lecha Poznań. Całą rywalizacje bramki Polaków bronił Krzysztof Bąkowski. Na drugą połowę wyszedł obrońca niebiesko-białych Jerzy Tomal, a Patryk Gogół i Filip Borowski dostali swoje szanse na pokazanie się selekcjonerowi przy wyniku 4:1.

W finale turnieju młodzi zawodnicy reprezentacji Polski zagrają z Anglią we wtorek o 17.

Polska – Szwajcaria 4:1 (1:1)

Bramki: Szymon Włodarczyk (45-kar.,61.), Kacper Kozłowski (52.), Ariel Mosór (56.) - Mauricio Willimann 29

Polska: Krzysztof Bąkowski - Igor Maruszak (46. Jerzy Tomal), Daniel Hoyo-Kowalski (46. Filip Balcewicz), Ariel Mosór, Jakub Malec (58. Jakub Kwiatkowski) - Patryk Kusztal (58. Marcel Żurek), Mateusz Łęgowski (68. Patryk Gogół), Jakub Kisiel, Kacper Kozłowski (57. Aleksander Buksa), Radosław Cielemęcki (78. Filip Borowski) - Szymon Włodarczyk (68. Dominik Wasilewski