2019-11-08 15:54 Marcin Maćkowiak , PC Przemysław Szyszka

Juniorzy młodsi mistrzem rundy jesiennej

Juniorzy młodsi Lecha Poznań w piątkowe popołudnie zwyciężyli 5:1 na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz w ramach 13. kolejki grupy B Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Dwie bramki dla niebiesko-białych zdobył Hubert Szulc, a po jednej dorzucili jeszcze Igor Kornobis, Jakub Złoch oraz Filip Wełniak. Tą wygraną zespół prowadzony przez trenera Bartosza Bochińskiego zapewnił sobie mistrzostwo rundy jesiennej.

Zespół juniorów młodszych Lecha Poznań prowadzony przez trenera Bartosza Bochińskiego po dwunastu spotkaniach miał na koncie 27 punktów i na dwie kolejki przed końcem tylko jednego oczka brakowało ekipie niebiesko-białych by okazać się najlepszą drużyną rundy jesiennej grupy B w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Piątkowym rywalem był Chemik Bydgoszcz, który znajdował się na zupełnie przeciwnym biegunie tabeli. Przed tą rywalizacją pewno było to, że najbliższy przeciwnik Kolejorza spadnie z ligi i na wiosnę nie będzie brał udziału w walce o medale CLJ.

Od początku spotkania swoją dominacje chcieli pokazać podopieczni trenera Bochińskiego. Już w piątej minucie konfrontacji do siatki trafił Igor Kornobis i po raz kolejny w tym sezonie to niebiesko-biali otworzyli wynik rywalizacji. Młody zespół Kolejorza bezustannie dzielił i rządził na boisku, więc łatwo było dostrzec różnicę klas między ekipami. Prawie po pół godziny gry zawodnicy grający na co dzień w Popowie prowadzili już 2:0, tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Złoch. Do przerwy ten rezultat się już nie zmienił, ale gościom nie brakowało szans na podwyższenie wyniku.

W drugiej połowie młodzi piłkarze Lecha Poznań nie zamierzali bronić dwubramkowej przewagi i dążyli do strzelania kolejnych goli. Dziesięć minut po przerwie do siatki trafił Filip Wełniak i wszystko wskazywało na to, że lechitom nie może przytrafić się nic złego. Wełniak chwilę po bramce został zmieniony przez napastnika, Huberta Szulca, który jeszcze przed końcem spotkania zdołał dwukrotnie strzelić gola i w przedostatnim meczu rundy jesiennej licznik bramkowy niebiesko-białych zatrzymał się po piątym trafieniu. W doliczonym czasie gry, gospodarze rywalizacji zdołali zdobyć honorową bramkę, ale na więcej obu drużynom nie pozwolił już czas, co oznacza, że ekipa juniorów młodszych Kolejorza wygrała grupę B Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Do rozegrania młodym zawodnikom pozostało starcie z Arką Gdynia SI w przyszłym tygodniu.

- Zespół dzisiaj praktycznie przez 90 minut kontrolował boiskowe wydarzenia i dążył skutecznie do zdobywania kolejnych bramek. Uczulaliśmy chłopaków, by nie powtórzyła się sytuacja z pierwszego spotkania z Chemikiem, kiedy to dłuższy czas utrzymywał się remis. Mieliśmy na wszystkich pozycjach lepszych zawodników, co pokazuje ostateczny wynik tej rywalizacji. Jestem zadowolony z większości aspektów, które założyliśmy sobie przed meczem, ale cel długoterminowy w postaci wygrania rundy jesiennej został spełniony i w następnym tygodniu czeka nas ciężka praca, by w konfrontacji z Arką Gdynią SI postawić kropkę nad "i" – podsumowuje trener juniorów młodszych Lecha Poznań, Bartosz Bochiński.

Chemik Bydgoszcz - Lech Poznań 1:5 (0:2)

Bramki: (90.) - Igor Kornobis (5.), Jakub Złoch (26.), Filip Wełniak (55.), Hubert Szulc (81.), (85.)

Lech Poznań: Wiktor Nowicki- Michał Robakiewicz, Aleksander Gazda, Maksymilian Pingot, Adrian Tymiński (46. Ksawery Kukułka) - Jakub Złoch (68. Norbert Pacławski), Kacper Sommerfeld, Jakub Antczak - Maksym Czekała, Filip Wełniak (59. Hubert Szulc), Igor Kornobis (59. Filip Karwacki)